XXVI Regaty Samotników w JKM GRYF dobiegły końca. Tego roku rozgrywane były w ramach Volvo Gdynia Sailing Days. Po dzisiejszym (10 lipca br.) wyścigu na prowadzenie wysunął się Szymon Kuczyński, startujący na s/y „Atlantic Puffin”. Zawodnik ten miał ze wszystkich uczestników najlepszy samotniczy trening przed startem w dzisiejszych regatach. W listopadzie 2014 roku wypłynął na niewielkim 6,5 metrowym jachcie (jak podają najmniejszym z dotychczasowych) w rejs dookoła świata. Ukończył go w marcu 2016 r. na Wyspach Kanaryjskich. Wygląda, że musiał po prostu wygrać te „gryfowskie” regaty, no i wygrał. Jego łódź była klasyfikowana w ORC. Wczorajsze zmagania wygrał dwukrotnie, w dzisiejszych odebrał mu zwycięstwo Tomasz Konnak na s/y „Czarodziejka” (po dwóch dniach uplasował się na 6. miejscu). Na drugim miejscu znalazł się Jacek Zieliński na s/y „Quick Livener” (jego pomysłu 600 milowe regaty na Bałtyku, które startują za tydzień w Sopocie Sailbook Cup 2016, na pewno przyciągną wiele ekip poczytaj więcej – kliknij), a trzeci został sklasyfikowany Jan Piernikarczyk na jachcie „Pallas” . W klasie KWR startowały dwa jachty, co i tak dawało medalową pozycję… :) Pierwsze miejsce zajął Zbigniew Cholewa na jachcie „Jaricho” , a drugie Tomasz Richert na s/y „Panta Rhei” .

Zawodnikom efektów gratulowali komandor JKM GRYF Dariusz Szumiński oraz Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego ds. Sportu Tomasz Chamera, i oni też zabrali się za chwilę za wręczanie nagród.