5 lipca br. zakończył się zlot Baltic Sail 2015 w Gdańsku. Zanim rozpoczęła się parada jednostek przybyłych do Gdańska w celu odbycia kilku sympatycznych dni w gronie żeglarzy i miłośników tego sportu, sposobu na życie i wypoczynku. Na Motławie odbywały się jeszcze ostatnie zawody łódek w klasie Optymist i śmigały deski windsurfingowe. Jeszcze o godzinie 11.00 na s/y „Generał Zaruski” można było odbyć spotkanie prasowe z Ministrem Sportu i Turystyki Adamem Korolem, który przybył tu w towarzystwie znanych i uznanych przedstawicieli żeglarstwa. Widać było Piotra Myszka, Zbigniewa Gutkowskiego, Przemysława Miarczyńskiego, Pawła Tarnowskiego, ale i na burcie Generała znalazł się również Dariusz Michalczewski.

CSPI6396

CSPI6508

Od lewej: Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Paweł Tarnowski, Zbigniew Gutkowski, Adam Korol z synem oraz Senator RP prof. Edmund Wittbrodt

Punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się doroczna parada żaglowców i jachtów na Motławie. I jak co roku powstawał dylemat gdzie ją najlepiej obserwować, czy z pokładu któregoś z żaglowców, motorówki czy jak zawsze z ss „Sołdek”? Wygrał ten ostatni, pewnie trochę z przyzwyczajenia, ale też z racji możliwości obserwacji wszystkich uczestników z góry… I poniżej efekt tego fotograficznego polowania.

CSPI6530

CSPI6544

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski