12 sierpnia br. po raz drugi Gdynię odwiedził statek pasażerski „Caribbean Princess”. Przypłynął o 7.00, czyli o godzinie bardzo wczesnej, mocno zniechęcającej do szukania foto-natchnienia przy kei… :).

Aby się już dalej nie pocić, pozwolę sobie przytoczyć tu krótką informację o statku, zamieszczoną na stronach gdyńskiego portu, podczas pierwszego, lipcowego zawinięcia:

„Pływająca pod banderą Bermudów jednostka o długości 289,56 m jest jednym z największych wycieczkowców zawijających do Gdyni.

Armatorem statku jest Princess Cruises – brytyjsko-amerykańska linia rejsowa założona w 1966 roku z główną siedzibą w Santa Clarita w Kalifornii. Obecnie jest jedną z jedenastu marek będących własnością i zarządzanych przez Carnival Corporation & plc.

Linia Princess Cruises stała się sławna dzięki amerykańskiemu serialowi telewizyjnemu „The Love Boat”. Posiada 17 statków pasażerskich w trzech klasach : Grand, Sun i Explorer, mających w nazwie Princess.

Caribbean Princess” wybudowano w 2004 roku. Załoga statku liczy 1200 osób, a 15 pokładów może pomieścić 3100 pasażerów. „Caribbean Princess” to piękna jednostka, wyróżniająca się m. in. Kinem pod Gwiazdami, dyskoteką otoczoną szklanymi ścianami oraz największym kasynem na morzu.”

Zdjęcia: Cezary Spigarski

CSPI4894

CSPI4902