Dzisiaj, 27 czerwca br. sporo gdańszczan przybyło, aby uczestniczyć w udostępnieniu dla mieszkańców Falochronu Zachodniego. Teren ten został „odzyskany” przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk z obszaru wolnocłowego i przekazany do użytkowania miastu i jego mieszkańcom. Na uroczystość przybył zatem cały Zarząd MPG w osobach prezes Doroty Raben oraz wiceprezesów Jerzego Melaniuka i Marka Pietruszewskiego. Co więcej, Marek Pietruszewski, jako drugi w peletonie przybył razem z prezydentem Pawłem Adamowiczem

CSPI3791

CSPI3805

Powitanie przeciwników politycznych: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Radny MG, Przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej – Grzegorz Strzelczyk – wydaje się, że to był dobry powód wykonania tego ujęcia… :)

Otwarcie poprowadziła szefowa portowego marketingu Monika Wszeborowska, trzeba powiedzieć z poczuciem humoru korzystająca z pomocy medialnej prezydenta Adamowicza, a potem po przemowach i powitaniach przecięciem biało-czerwonej wstęgi dokonało się otwarcie. W przecięciu wstęgi brał też udział Czesław Nowak – działacz opozycyjny, organizator strajków w porcie w roku 1980 (poczytaj więcej tu – kliknij).

CSPI3830

Imprezie towarzyszyły atrakcje, szczególnie fajne dla najmłodszych, wszyscy chętni mogli przez chwilę dotknąć pokładu s/y „Generał Zaruski” albo wsiąść na krótką przejażdżkę statkiem portowi przynależnym.

CSPI3929

Sądząc po załączonych zdjęciach – wszyscy nieźle spędzali ten czas.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski