W dniach 12-13 września w Sopocie odbyły się regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego rozgrywane w narodowej klasie OMEGA.

całe podium

Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji na trudnym sopockim akwenie została załoga „Błękitny Piotruś” z Giżycka w składzie: Krzysztof Małecki, Piotr Małecki, Bartłomiej Banasik. Drugą pozycję zajął „Sailing Team Suwałki” – Daniel Sokołowski, Magdalena Jaskulska, Mieszko Mórawski, a trzecią załoga „Ocean Sails” (UKS Florek, Sierakowice) – Igor Tarasiuk, Bartosz Sadowski i Alicja Bronk.

Regaty odbyły się w trudnych warunkach, ale udało nam się przeprowadzić 9 wyścigów” – podsumował zmagania sędzia główny regat Roman Chyła. – „Zmienny wiatr o sile dochodzącej do 5°B i duża fala, szczególnie pierwszego dnia, sprawiały, że łódki miały liczne awarie sprzętu. Zdarzyły się wywrotki i niestety złamany maszt.”

Regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego zorganizowane zostały dla uczczenia słynnego polskiego żeglarza i konstruktora jachtu OMEGA. Gospodarzem regat był Sopot, w którym Sieradzki spędził większość życia. W sobotę przed rozpoczęciem rywalizacji delegacja organizatorów złożyła wieńce oraz zapaliła znicze na grobie Juliusza Sieradzkiego na cmentarzu katolickim w Sopocie.

LTF_2816

Nagrody – puchary za II i III miejsce, odzież i gadżety żeglarskie, książki – ufundował Pomorski Związek Żeglarski; Rooto System – chemię jachtową; prezydent Sopotu – puchar za I miejsce, a Żeglarski.info – bony na farby o wartości 1000 zł.

Organizatorem Memoriału był Pomorski Związek Żeglarski oraz SKŻ Ergo Hestia Sopot, a partnerem miasto Sopot i Polski Związek Klasy OMEGA.

Zdjęcia: Tadeusz Lademann

Previous

Polacy w czołówce mistrzostw świata

Next

Dwudziestu dookoła Gotlandii

Zobacz również