W sobotę, 7 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding odbędzie się uroczyste wodowanie Żaglowca Szkolnego budowanego dla Marynarki Wojennej Algierii.

Będzie to wydarzenie bez precedensu – w stoczni posiadającej 70-letnią tradycję odbędzie się tysięczne wodowanie !

Tym razem z pochylni spłynie nowoczesna fregata trzymasztowa.

Typowe dla naszej stoczni, dynamiczne wodowanie boczne jak zawsze stanowić będzie wspaniałe i spektakularne widowisko dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Remontowa Shipbuilding niejednokrotnie już udowodniła, iż z powodzeniem buduje nowoczesne statki nasycone najnowocześniejszą technologią dla Armatorów z całego świata. Budowa pierwszego w naszej historii Żaglowca wprowadza nas do elitarnego grona stoczni budujących nie tylko statki innowacyjne ale również prestiżowe.

Wodowany wkrótce Żaglowiec otrzyma nazwę „El-Mellah”, co w języku arabskim oznacza „żeglarz”. Zgodnie z nazwą służyć on będzie kadetom Wyższej Szkoły Morskiej w doskonaleniu rzemiosła morskiego i nawigacyjnego. Dodatkowo, jak większość statków żaglowych będzie on pełnić funkcje reprezentacyjne za granicą oraz uczestniczyć w zawodach i regatach międzynarodowych.

Żaglowiec będzie eksploatowany na wszystkich dostępnych akwenach żeglugowych świata.

Parametry statku, stawiają go w gronie największych i najszybszych żaglowców szkolnych na świecie.

Poza budową statku, kontrakt obejmuje również szkolenie członków załogi i kadetów, które przeprowadzone będzie we współpracy z Akademią Morską w Gdyni.
Termin dostawy statku przewidziany jest koniec 2016 roku.

Autorem koncepcji i projektu technicznego statku jest inżynier Zygmunt  Choreń, uważany za jednego z najwybitniejszych konstruktorów statków żaglowych na świecie.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym dla nas wydarzeniu.
Wejście na teren Stoczni bramą od ul. Swojskiej od godziny 11.00.

Kontakt:

Aleksandra Tesmer

Tel: +48 501 761 389

atesmer@remontowa-rsb.pl

 

Remontowa Holding SA – największa stoczniowa grupa kapitałowa w Polsce. Lider branży przemysłowej w regionie i jeden z największych pracodawców na Pomorzu. Holding zarządza dwiema stoczniami oraz szerokim wachlarzem spółek z sektora okrętowego i offshore. Są to Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego, Remontowa Shipbuilding, czy Remontowa Marine Design & Consulting, jedno z największych okrętowych biur projektowych w Europie.

W swoim portfelu skupia także producentów zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń (Hydraulics Systems & Service, Remontowa LNG Systems), spółki świadczące specjalistyczne usługi (Remontowa Marine Services) oraz firmy z sektora meblowego (Famos), kompleksowego wyposażania wnętrz, a także specjalizujące się w pracach antykorozyjnych. Ta różnorodność produktów i specjalistycznych usług zapewnia kompleksowe rozwiązania dla całej branży okrętowej, w pełni wykorzystując potencjał i możliwości wynikające z funkcjonowania w silnej grupie kapitałowej.

W grupie kapitałowej Remontowa Holding pracuje ponad 7 tys. pracowników. To właśnie ludzie tworzą we wszystkich przedsiębiorstwach Holdingu najwyższą wartość. Jednak u podłoża sukcesu leży realizowana konsekwentnie od lat wizja stworzenia i rozwoju prężnej grupy spółek Remontowa Holding, które dzisiaj znane są w branży okrętowej na całym świecie.

 

Remontowa Shipbuilding SA – należy do grupy kapitałowej Remontowa Holding SA. Remontowa Shipbuilding istnieje od 1945 roku, wcześniej prowadziła działalność pod nazwą Stocznia Północna. W swojej historii zbudowała blisko 1000 statków. Dzisiaj Stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi szeroko pojętej branży offshore. Powstają tu także promy pasażersko – samochodowe, statki towarowe, holowniki oraz okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentem statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

Rocznie powstaje tu ok. 10 w pełni wyposażonych statków różnego typu, co przekłada się na przychód ok. 1 mld złotych rocznie i ponad 1,5 tys. miejsc pracy. Remontowa Shipbuilding buduje statki i okręty dla klientów z Ameryki, Europy i południowo–wschodniej Azji.