„Żegluga – niezbędna dla świata” to temat przewodni tegorocznego Światowego Dnia Morza (World Maritime Day). Już dziś można obejrzeć krótki, 2-minutowy filmik szwedzkiego operatora Stena Line (zajrzyj tu – kliknij), który przedstawia, w jaki sposób przewoźnik promowy na przestrzeni lat zyskał znaczenie dla globalnego rynku.

stena_scandinavica_4 Światowy Dzień Morza, obchodzony 29 września br., ma nam wszystkim uświadomić, jakie znaczenie ma żegluga dla społeczeństwa całej Ziemi. Z tej okazji Kitack Lim, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO, International Maritime Organization) w oficjalnej wypowiedzi zamieszczonej na stronie organizacji, podkreśla: „Światowy import i eksport dóbr, które dostatecznie zaspokoją globalny popyt nie byłby możliwy bez żeglugi. Faktem jest, że większość populacji nie zdaje sobie sprawy z kluczowej roli, jaką żegluga pełni w ich życiu codziennym”.

look_out_2Tegoroczny motyw przewodni Światowego Dnia Morza wpisuje się w historię Stena Line. Początki koncernu sięgają końca lat ’30 ubiegłego wieku. Na przestrzeni lat firma zyskała znaczenie globalne. Promy szwedzkiego przewoźnika każdego roku okrążają świat 270 razy! A gdyby ustawić w jednej linii wszystkie ciężarówki przewiezione na pokładzie statków Stena Line w ciągu roku, to długość tej kolejki wyniosłaby ok. 30 000 kilometrów. To ponad 3 razy dalej niż z Londynu do Szanghaju, a te ciężarówki na co dzień dostarczają produkty spożywcze i kwiaty dla sklepów i marketów, a także materiały dla przedsiębiorstw produkcyjnych i budowlanych.

crew_stena_foreteller_safety_drillNie tylko wiele branż jest zależnych od materiałów dostarczanych promami Stena Line, ale od nich zależy świętowanie Bożego Narodzenia w Szwecji, bo co roku promami Stena Line transportuje się aż 1,2 miliona choinek z Danii do Szwecji!

master_officer_mr_stena_conquest_1

Według danych Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju UNCTAD, aż 80 procent światowego handlu dokonuje się drogą morską. To oznacza, że handel bez żeglugi prawdopodobnie nie byłby możliwy. Mający dziś swoją premierę film Stena Line opowiada o globalnych wartościach, którymi na przestrzeni lat kieruje się szwedzki operator promowy.

Agnieszka Zembrzycka, rzecznik prasowy Stena Line Polska

agnieszka.zembrzycka@stenaline.com

tel. kom. 508 002 706

tel. 58 660 92 45

Agnieszka Nowakowska, KonkretPR

a.nowakowska@konkretpr.pl

tel. kom. 507 086 266

tel/fax. 22 628 50 42

Małgorzata Stankowska, KonkretPR

mailto:m.stankowska@konkretpr.pl

tel. kom. 518 174 764

tel/fax. 22 628 50 42

Previous

Niclas Mårtensson nowym dyrektorem zarządzającym koncernu Stena Line

Next

Zmarł Henryk Mąka

Zobacz również