W niedzielę 27 listopada 2016 r. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza wszystkich poszukiwaczy morskich przygód na kolejny spacer edukacyjny, tym razem w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. Ciekawe dokąd zaprowadzą uczestników poszczególne etapy trasy: przygoda na szlaku wiślanym, wirtualna konserwacja zabytków i prace z robotami badającymi morskie dno?

centrum-konserwacji-wrakow-statkow_1mNasze edukacyjne spacery mają zachęcić dzieci i ich rodziców do zgłębiania tajników żeglugi, szkutnictwa i archeologii podwodnej. W czasie wędrówki po CKWS odkryjemy sekrety morskiego dna i dowiemy się, jak można wykorzystać „rozszerzoną rzeczywistość” – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM.

centrum-konserwacji-wrakow-statkow_3mWraki statków skrywają wiele tajemnic, a z wydobytymi z nich zabytkami wiążą się ciekawe anegdoty. Czy wśród historycznych jachtów i fragmentów dawnych łodzi znajdziemy wskazówki, które pomogą pokonać następny etap zabawy? Kto najszybciej zbierze znajdujące się w „portach rzecznych” towary i dotrze do celu? O tym uczestnicy przekonają się już w niedzielę – 27 listopada.

Na spacer po CKWS zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat waz z opiekunami, 27 listopada 2016 r., w godz. 11:00-14:00. Cena biletu wynosi 20 zł (dla grupy do 5 osób). Wcześniejsze zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną: k.jezierewska@nmm.pl.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe NMM

Previous

Wirtualne Muzeum Morskie: zbiory online i morskie quizy

Next

Akademia Przemysłów Morskich - Stocznia CRIST SA

Zobacz również