13 lutego 2016 jacht żaglowy Maxi 1200 otrzymał prestiżowy tytuł „Jacht Roku w Szwecji” w kategorii „Family Cruiser”.

b3bf4646a2_large

W 2012 roku Delphia Yachts dokonała zakupu prestiżowej szwedzkiej marki Maxi Yachts. Trzy lata później, na początku roku 2015 na największych europejskich targach branży żeglarskiej w Düsseldorfie w Niemczech miała miejsce premiera jachtu Maxi 1200. 1 sierpnia 2015 roku stocznia zdecydowała się oficjalnie zaprezentować jacht polskiej publiczności wystawiając go na największych w Polsce targach na wodzie „Wiatr i Woda 2015” w Gdyni.

Maxi 1200
Maxi 1200

Maxi 1200 to jednostka o długości 38 stóp. Została zaprojektowana przez znanego żeglarza, sternika Pucharu Ameryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. Projektu wnętrza podjął się Tony Castro, a nad jakością wykonania czuwała stocznia. Głównym atutem jest wygoda samodzielnego prowadzenia, bezpieczeństwo, komfort żeglowania oraz osiągi.

Maxi 1200 4_d

Pierwszą nagrodą zdobytą przez Maxi 1200 była „Gdynia Yacht Design” dla najpiękniejszego jachtu żaglowego. Na początku stycznia magazyn „Żagle” przyznał jednostce nagrodę „Jacht Roku w Polsce 2016”.

Pozostałe wyróżnienia Maxi 1200 to nominacja do „European Yacht of the Year 2016” w kategorii „Luxury Cruiser” oraz do „Yacht of the Year HiSWA 2016”.

Maxi 1200 wnętrze_m
Maxi 1200 wnętrze

Maxi 1200 będzie można zobaczyć na targach „Wiatr i Woda 2016”, które odbędą się w dniach 10-13 marca w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie (ul. Marsa 56/62).

Więcej informacji o marce i modelach Maxi Yachts na stronie: http://maxiyachts.com/

 * * *

Premiera „Delphia Collection” na targach Boot 2016 w Düsseldorfie

Podczas targów Boot 2016, które odbyły się w dniach 23-31 stycznia 2016 w Düsseldorfie, Delphia Yachts zaprezentowała 2 najnowsze modele jachtów: żaglowy – Delphia 46 Deck Saloon (zajrzyj tu – kliknij) oraz motorowy – Escape 1150 Voyage.

Targi stały się również doskonałą okazją do premiery projektu o nazwie „Delphia Collection”. Na każdym etapie tworzenia jachtów zespół Delphia Yachts stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Ci z kolei coraz większą wagę przywiązują do designu, śledzą najnowsze trendy wzornicze. W roku 2015 firma zdecydowała się opracować kolekcję materiałów wykończenia, dzięki której przyszli armatorzy mogliby sami z łatwością wybrać wnętrze i dodatki, a także wygląd zewnętrzny swojej wymarzonej jednostki.

PastedGraphic-2

Efektem współpracy Delphia Yachts z biurem projektowym „Ergo Design” oraz projektantem i producentem wyposażenia tapicerskiego do jachtów „Adriatica Boat Covers” są 4 unikatowe kolekcje: „Nordic”, „Elegant”, „Classic” i „Modern”. Każda z nich stanowi spójny zestaw pokryć na materace, pokryć na sofy, paneli, drewna oraz dodatków. Dzięki temu rozwiązaniu klient wybiera interesującą go koncepcję, w stylu który najbardziej mu odpowiada.

Kolekcje „Nordic” i „Modern” przypadną do gustu tym, którzy najbardziej cenią nowoczesność, miłośników tradycyjnego, klasycznego wystroju z pewnością zainteresują „Classic” oraz „Elegant”.

„Delphia Collection” to projekt, który pozwala w łatwy i przejrzysty sposób zaprezentować, jak będzie wyglądać wymarzona jednostka.

Ewa Kot

Public Relations Manager

Previous

Gdynia Miasto Portowe...

Next

Port Gdańsk Pomorskim Pracodawcą roku 2015

Zobacz również