Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2016 to najważniejsze krajowe regaty dla katamaranów w tym sezonie. Mistrzostwa organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. W regatach weźmie udział 40 dwukadłubowych jednostek, będą to katamarany klas A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy.

Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje „latające” nad powierzchnią wody. W tegorocznych regatach wezmą również udział utytułowani zawodnicy z zagranicy, żeby rozpoznać akwen i przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata klasy A, które odbędą się w Sopocie.

Bardzo interesujące będą także wyścigi klasy Hobie Cat 16, w których startować będzie młodzież z UKS NAVIGO Catamaran Youth Team Poland. Załogi te walczą o medale Mistrzostw Polski oraz o eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które pod koniec tego roku odbędą się w Nowej Zelandii. Punktacja eliminacji jest bardzo wyrównana i właśnie kolejność na Mistrzostwach Polski zdecyduje, która załoga będzie reprezentować Polskę.

Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start godzina 11.30 w piątek, godzina 12.30 w sobotę i godzina 11.30 w niedzielę. W sobotę o godzinie 12.00 planowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO www.katamaran.sopot.pl

Previous

Kolejny regularny serwis oceaniczny Portu Gdańsk z Azją

Next

Puchar Bałtyku Południowego - decydująca faza

Zobacz również