Energomontaż-Północ Gdynia zakończył budowę modułu mieszkalnego przeznaczonego na projekt Maersk Guardian. Załadunek, ważącej 1140 ton konstrukcji na ponton trwał dwa dni, po czym 4 sierpnia moduł wypłynął w drogę do klienta.

Konstrukcja modułu składa się z dwóch bloków, które łącznie ważą 1140 ton. Prace przy budowie wielkogabarytowej konstrukcji trwały około pięciu miesięcy. Wykonany w EPG moduł będzie służył ponad 140 osobom pracującym na platformie Maersk Guardian.

Zlecenie zostało wykonane na zamówienie duńskiej firmy Bladt Industries AS, która współpracuje z głównym wykonawcą projektu – Semco Maritime. Finalnym odbiorcą konstrukcji będzie firma Maersk Drilling AS. Na specjalnym pontonie moduł zostanie przetransportowany do Skandynawii, a następnie będzie zainstalowany na platformie Maersk Gurdian. Budowa nowego modułu mieszkalnego była największym zleceniem w ramach modernizacji jednostki. We wrześniu platforma ma zacząć prace w duńskiej części Morza Północnego.

Maersk Guardian jest platformą typu jack-up. Ma 90 m długości i 84,4 m szerokości. Przystosowana jest do pracy w rejonach, gdzie głębokość wody wynosi 107 m. Platforma została wybudowana w 1986 r. w Japonii.

Kontakt: press@mstfi.pl

Previous

W EPG powstaną platformy na farmę Arkona

Next

Nauta zwodowała nowy sejner

Zobacz również