28 września 2016 r. nowym dyrektorem zarządzającym koncernu Stena Line został  Niclas Mårtensson, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora spółki. Ustępujący szef Stena Line Carl-Johan Hagman będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Stena Line i dyrektora ds. żeglugi w grupie Stena AB.

Niclas Mårtensson od ponad 10 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w Stena Line. Mårtensson pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego i zastępcy dyrektora zarządzającego Stena Line. Wcześniej przez kilka lat piastował także funkcję dyrektora linii promowej Gdynia-Karlskrona (Polska-południowa Szwecja).

Ta nominacja to naturalny krok w procesie rozwoju spółki. Cieszymy się, że udało nam się wyłonić nowego dyrektora zarządzającego spośród pracowników. Niclas Mårtensson zna firmę od podszewki i będzie w stanie skupić się na realizowaniu naszej strategii. – powiedział Carl-Johan Hagman, ustępujący szef Stena Line.

Cieszę się na podjęcie tego interesującego zadania, jakim jest nasza podróż w kierunku stworzenia przedsiębiorstwa o zrównoważonym i cyfrowym rozwoju, którego nadrzędną wartością jest zadowolenie klientów. Popyt na nasze usługi transportowe, zarówno pasażerskie jak i frachtowe, stale rośnie i podlega ciągłym zmianom. Stena Line dzięki rozbudowanej sieci połączeń w Europie ma silną pozycję na rynku i jest w stanie odpowiedzieć na jego wymagania w sposób zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju. – powiedział Niclas Mårtensson.

Agnieszka Zembrzycka, rzecznik prasowy Stena Line Polska

agnieszka.zembrzycka@stenaline.com

tel. kom. 508 002 706

tel. 58 660 92 45

Agnieszka Nowakowska, KonkretPR

a.nowakowska@konkretpr.pl

tel. kom. 507 086 266

tel/fax. 22 628 50 42

Previous

Awans Gdańska na Bałtyku i nowy dostęp kolejowy do portu stały się faktem

Next

29 września Światowym Dniem Morza

Zobacz również