24 września 2016 zakończył się 11-ty sezon regatowy klasy Delphia 24 OD. Liderem Pucharu Polski 2016 został Paweł Tarnowski z Flexistav. Puchar Hotelu Moran 2016 zwyciężył Piotr Kędziora z Cellfast.

flexistav

delphia-24-od-1W sobotę 24 września 2016 w Ostrowie nad Jeziorem Powidzkim zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Ziem Zachodnich klasy Delphia 24 One Design. 11 załóg walczyło o Puchar Hotelu Moran 2016. Zwyciężył Piotr Kędziora z Cellfast Sailing Team z załogą w składzie: Michał Korneszczuk, Maciej Wilanowski i Andrzej Sławik.

cellfastDrugie miejsce zajął Paweł Oskroba ze Spójni Warszawa (Krzysztof Łodyga, Remigiusz Horodyski i Bartosz Szydłowski). Brązowy medal wywalczył Tobiasz Zajączkowski (Speedyacht) i jego team: Bolesław Płachecki, Anna Dworak i Michał Strusiński.

Mistrzostwa Ziem Zachodnich były dziewiątą i ostatnią w tym sezonie imprezą Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24. Pucharu Polski 2016 klasy Delphia 24 OD trafił do Pawła Tarnowskiego z Flexistav. Na drugim miejscu uplasował się Waldemar Sałata (Star Telekom), na trzecim Tobiasz Zajączkowski (Speedyacht).

Jacht Delphia 24 One Design powstał przy współpracy z polskim środowiskiem regatowym, projektu podjął się znany i doświadczony polski projektant, Andrzej Skrzat. Jednostka łączy w sobie najistotniejsze cechy dwóch typów łodzi: mieczowo-balastowej – przystosowanej do pływania rekreacyjnego oraz typowej łodzi sportowej – świetnej do szkoleń, organizacji eventów i regat. W lipcu 2005 roku zostało założone Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24.

Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24: http://delphia24.pl/

Previous

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/17

Next

Początek jesieni w Porcie Gdynia...

Zobacz również