W dniach 17-19 czerwca w Sopocie odbędzie się kolejna edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, najstarszych w Polsce windsurfingowych regat morskich. W tym roku, oprócz tradycyjnie mocnej obsady desek klas Techno293, RS:X i Raceboard,  ścigać się będą również klasy Formuła Windsurfing oraz, po raz pierwszy w historii regat, Kitefoil. Dla obydwu klas będzie to część cyklu o Puchar Polski.

9_m

Trasa regat ustawiona będzie przy sopockim molo, tak więc wyścigi będą doskonale widoczne dla kibiców. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów, z wyjątkiem klas Formuła Windsurfing i Kitefoil, dla których przewiduje się 12 wyścigów. Start wyścigów w piątek – godz. 12, w sobotę i niedzielę – godz. 11. Informacje oraz wyniki regat zamieszczone będą na stronie klubu: www.skz.sopot.pl.

Partnerami regat są miasto Sopot, Ergo Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęli Żeglarski.info oraz magazyn W Ślizgu.

2_m

Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot. Regaty rozegrane zostaną w następujących klasach: RS:X, RS:X Juniorzy, Techno293, FW, Raceboard, Kitefoil Open, UKS BT 4.0. Zawiadomienie o regatach: http://pps.skz.sopot.pl/aktualnosci/puchar-prezydenta-sopotu-zor.

Zdjęcia: SKŻ Ergo Hestia Sopot

 

Previous

Gamle Oksøy - wystawa na falach

Next

Ludzie morza potrafią zaskoczyć

Zobacz również