W dniach 28-29 maja w Sopocie odbędzie się druga impreza zaliczana do Pucharu Polski Katamaranów 2016 – Regaty Katamaranów Trzy Mola. Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. W zawodach weźmie udział około 35 dwukadłubowych jednostek – będą to katamarany klas A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Planowane jest rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy.

navigo (3)

Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować należący do światowej czołówki polscy zawodnicy, którzy intensywnie trenują do czerwcowych mistrzostw świata w Holandii. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje „latające” nad powierzchnią wody.

navigo (4)

Dla kadry regatowej juniorów klasy Hobie Cat 16 „Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot” regaty te będą pierwszą imprezą eliminacyjną do Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF 2016.

navigo (5)

Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start pierwszego wyścigu w sobotę i niedzielę o godzinie 11.30. W sobotę po wyścigach planowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. Zapraszamy!

navigo (1)

Tekst i zdjęcia: Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO

www.katamaran.sopot.pl

Previous

Zakończyły się regaty akademików

Next

Otwarcie nowej siedziby Oddziału Celnego "Terminal Kontenerowy"

Zobacz również