Sopot 28-29.05.2016

W dniach 28-29 maja odbyły się drugie w tym sezonie regaty Pucharu Polski Katamaranów. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w trzech klasach regatowych (A-klasa, Hobie Cat 16, Open). Dla młodzieży z grupy Catamaran Youth Team Poland UKS Navigo Sopot regaty te były pierwszą z trzech imprez eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 2016 roku.

2

Najliczniej obsadzona była jednoosobowa klasa A, w której to klasie Polacy zaliczają się do czołówki światowej. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się już w drugiej połowie czerwca w Holandii.

Pierwszego dnia regat rozegrano 3 wyścigi. Siła wiatru wahała się od 5 do 8 węzłów. Drugiego dnia regat według prognoz miał pojawić się silny wiatr. Zawodnicy czekali na lądzie i na wodzie cały dzień. Niestety do limitu czasowego wiatr nie nadszedł i nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu. Sobotnie wyniki pozostały więc niezmienione.

Organizatorem regat był klub UKS Navigo Sopot. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Następne regaty katamaranów w Sopocie to Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 19-21 sierpnia.

Wyniki – kliknij

Pierwsze III miejsca w poszczególnych klasach:

HOBIE CAT 16:

I. Bartłomiej Walencik, Wojciech Kaczmarek, II. Dominique Bohdziewicz, Anna Świtajska, III. Łucja Wróblewska, Filip Ronkiewicz.

OPEN:

I Michał Surowiec, Jurek Białek, II. Piotr Baryżewski, Michał Kraskowski, III. Krzysztof Bassak, Piotr Siciński.

OPEN MŁODZIEŻ:

I. Zuzanna Szadziul, Jakub Drogosz, II. Aleksandra Jędryczka, Katarzyna Piernicka, III. Aleksander Hejber, Michał Głowacki.

A-CLASS:

I. Jacek Noetzel, II. Tymek Bendyk, III. Marcin Badzio

Tekst i zdjęcia: UKS Navigo Sopot

Previous

Zakończył się Żeglarski Puchar Trójmiasta

Next

25. Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu

Zobacz również