Miło nam poinformować, że do stron i mediów patronujących Regatom Sailbook Cup właśnie dołączyła nasza „OficynaMorska”. Impreza odbywa się regularnie od 2011 roku kiedy to zostały wznowione przedwojenne regaty dookoła szwedzkiej wyspy Gotlandii. Z roku na rok coraz więcej załóg staje na starcie i podejmuje wyzwanie. Organizatorzy dokładają wszelkich starań aby każda edycja była wyjątkowa – w czasie II edycji, w roku 2012, w związku z 90-leciem najstarszego klubu żeglarskiego w Polsce – Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku – zorganizowali imprezę towarzyszącą – Regaty o Puchar Korsarza (zajrzyj tu – kliknij oraz tu – kliknij).

SailbookCup2016_plakatOd III edycji wszystkie startujące jednostki są wyposażone w tracking satelitarny dzięki czemu kibice i bliscy startujących mogą na bieżąco obserwować ich zmagania na morzu (zajrzyj tu – kliknij oraz tu – kliknij). W IV edycji wydłużono trasę regat i obecnie Sailbook Cup to jedne z najdłuższych regat na Bałtyku (zajrzyj tu – kliknij). W roku 2015 na liście startowej znalazło się ponad 40 jachtów, a regaty odbyły się pod hasłem „Płynę dla Leo” wraz z ambasadorką regat – aktorką Moniką Kwiatkowską i fundacją Zdejmij Klątwę zbierano fundusze dla osób chorych na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Tegoroczna edycja będzie równie ciekawa na liście startowej już jest prawie 20 jachtów – start zapowiedzieli Mistrz Polski Samotników Jacek Zieliński, Żeglarz Roku 2013 Szymon Kuczyński.

CSPI9194
V edycja 2015 roku – wspólne zdjęcie startujących załóg – zobacz relację – kliknij

Start Sailbook Cup 2016 planowany jest w południe 16 lipca 2016 r. w Marinie Sopot. Następnie żeglarze popłyną na północ do Visby gdzie przez kilka dni w porcie jachtowym przeważać będą biało-czerwone bandery. Następnie załogi ruszą do drugiego etapu – z Visby dookoła Gotska Sandön i z powrotem do Sopotu gdzie będziemy witać tych, którzy podołają wyzwaniu.

Zgłoszenia do regat – kliknij

Zawiadomienie o regatach – kliknij

Instrukcja żeglugi – kliknij

Bieżące informacje – na www.sailbook.pl

Previous

Nowy Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Next

Posiedzenie wyjazdowe sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Zobacz również