Witamy uczestników powracających do nas rok rocznie, witamy wielkich przegranych, których awarie lub lądowe życie zmusiło o przerwania wyścigu w poprzednich edycjach i witamy wszystkich debiutujących w naszych regatach, którzy pragną w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze spróbować swoich sił w morskiej rywalizacji na długiej trasie – zapewnia Komandor regat Jacek Zieliński. Od żeglarzy dla żeglarzy – to hasło, które realizujemy od pierwszej edycji naszej imprezy. Chcemy by nasze regaty wyróżniały się pod tym względem. Od kilku lat korzystamy z najlepszego dostępnego trackingu YellowBrick. Nie tylko organizujemy SailBook Cup, ale również płyniemy z uczestnikami.
poster_SailbookCup2016
Organizatorzy SailBook Cup po raz kolejny zdecydowali się zmotywować żeglarzy i turystów do wsparcia osób potrzebujących. Wraz z Fundacją DKMS w czasie regat zorganizowany będzie tzw. Dzień Dawcy. 15 i 16 lipca 2016 na Molo w Sopocie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych oraz wesprzeć działania Fundacji. Rejestracja to jedynie 2 minuty na pobranie wymazu z ust oraz wypełnienie formularza!
Regaty po raz pierwszy w historii zostały objęte patronatem Senatora RP Jerzego Wcisły. Senator Jerzy Wcisła w swoim piśmie podkreślił, że impreza ta jest przykładem dobrej, żeglarskiej roboty, ma pozytywny wpływ na promocję żeglarstwa na wodach Bałtyku oraz świetną atmosferę dżentelmeńskiej rywalizacji.
Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w Marinie Sopot i planowane jest przed południem 16 lipca 2016. Linia startu ustawiona będzie tak by kibice i goście mogli obserwować jednostki ruszające na trasę. Do pokonania mają około 600 mil – dookoła Gotlandii i wyspy Gotska Sandon. W sumie rywalizacja trwać będzie około tygodnia. Jachty startują w 3 głównych klasach – przelicznikowych ORC i KWR oraz w klasie Open. Srebrny puchar SailBook Cup w tym roku trafi w ręce zwycięzcy w KWR. Pierwsze miejsce w grupie ORC uhonorowane zostanie pucharem ufundowanym przez Senatora RP.
Zgłoszenia do regat przyjmowane są jeszcze przez 2 tygodnie (do 16 czerwca).  Na liście startowej jest już ponad 30 jednostek z całej Polski. Wśród nich są zarówno duże jachty regatowe jak AdrenaSea (Sydney 40), Falcon (One Off 50) czy Fujimo (Clas 50) jak i małe jachty turystyczne (Goplana – Nefryt; 2easy – Albin Accent 26, Atom – Setka). Wiele jachtów wystartuje w SailBook Cup po raz kolejny – Copernicus, Sunrise, Quick Livener czy Polled 2. Organizatorzy zapewniają, że jak co roku nie zabraknie ducha rywalizacji oraz miłej atmosfery.
Informacje szczegółowe o regatach oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: www.sailbookcup.pl
SailBookCup2016_logo
Współorganizatorem regat jest Województwo Pomorskie, a partnerem Urząd Marszałkowski Warmii i Mazur oraz Miato Sopot.
Nagrody i wsparcie VI edycji zapewniają: Maristo.pl, Konsal, Selden, Prime System, Henri Lloyd Polska, Ocean Sails, Vector Sails, Eurofood.
Patronami medialnymi są: Magazyn Jachting, SailBook.pl, Radio Gdańsk, Magazyn Pomorski, Magazyn Wiatr, OficynaMorska.pl, WŚlizgu.pl, Portal Morski.
Akcja marSZPIKiel odbywa się przy współpracy z Fundacją DKMS Polska – Baza Dawców Komórek Macierzystych
Fundacja DKMS jak zostać dawcą:
Z żeglarskim pozdrowieniem
Dobrochna Nowak
SailBook.pl
Previous

PIRAT ZDOBYŁ DAR MŁODZIEŻY!

Next

Po 5 latach przerwy Polski Dzień Morza ponownie na Słowacji

Zobacz również