W odpowiedzi na rosnący popyt na połączenia z Rotterdamu (porty Europoort oraz Hook van Holland) do Wielkiej Brytanii, Stena Line zwiększa powierzchnię ładunkową i  wprowadza drugi statek na linii Europoort-Killingholme.

Pierwsze wypłynięcie nowej jednostki typu ro-ro o nazwie Caroline Russ zostało zaplanowane na 31 października br. Statek będzie kursować trzy razy w tygodniu pomiędzy Holandią (Europoort) i Wielką Brytanią (Killingholme). Caroline Russ dołączy do Stena Scotia obsługującej linię Europoort-Killingholme od września 2014, obok Stena Transit i Stena Transporter, które pływają na linii Hoek van Holland-Killingholme. Częstotliwość na trasie Rotterdam-Killingholme zwiększy się więc do sześciu wypłynięć w tygodniu w każdym z kierunków.

Na przestrzeni kilku lat zanotowaliśmy wzrost przewozów do Wielkiej Brytanii. Dlatego wprowadziliśmy do naszej floty statek Stena Scotia w 2014 roku. Mam przyjemność ogłosić, że właśnie podjęliśmy kolejny krok w rozwoju strategicznym na naszej linii Europoort-Killingholme. – mówi Annika Hult, dyrektor linii na Morzu Północnym w Stena Line. – Przewidujemy dalsze wzrosty, dlatego chcemy się rozwijać. To konieczne, by sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Europoort umacnia swoją pozycję ważnego hubu frachtowego dla Stena Line i jesteśmy pewni, że rozwój naszych usług spotka się z pozytywną reakcją naszych klientów.

Dodatkowych informacji przedstawicielom mediów udzielają:

Agnieszka Zembrzycka, rzecznik prasowy Stena Line Polska

agnieszka.zembrzycka@stenaline.com

tel. kom. 508 002 706

tel. 58 660 92 45

Agnieszka Nowakowska, KonkretPR

a.nowakowska@konkretpr.pl

tel. kom. 507 086 266

tel/fax. 22 628 50 42

Małgorzata Stankowska, KonkretPR

mailto:m.stankowska@konkretpr.pl

tel. kom. 518 174 764

tel/fax. 22 628 50 42

Previous

U prezesa Adama Mellera, przy małej czarnej...

Next

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/17

Zobacz również