Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni uruchomiło nowy projekt mający na celu zachęcenie seniorów do aktywności fizycznej i społecznej oraz pokazujący, że żeglować można w każdym wieku. Od 19-28 kwietnia można uczestniczyć w warsztatach na lądzie przygotowujących do rejsów (dostępnych jest kilka terminów). Natomiast od 3 – 9 maja organizowane są krótkie rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Ten nowatorski projekt możemy realizować dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Gdyni, w ramach otwartego konkursu ofert „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ sport, turystyka, rekreacja.” Dzięki temu udział w zajęciach żeglarskich kosztuje seniorów jedynie 10 zł.

plakat_senior_A3Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród gdyńskich seniorów. Uczestnicy najpierw przechodzą szkolenie teoretyczne na lądzie na którym przede wszystkim poruszane są kwestie bezpieczeństwa na jachcie, możliwych zagrożeń, środków ratunkowych i ratowniczych oraz obowiązków załogi – ponieważ uczestnicy płyną jako załoga jachtu, a nie jako pasażerowie. Na spotkaniach na lądzie można się ponadto dowiedzieć kilku ciekawostek z historii Polskiego żeglarstwa czy nauczyć zawiązywania przydatnych węzłów.

Po warsztatach teoretycznych seniorzy popłynął w krótki czterogodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej na 14 metrowym jachcie Warszawska Nike. Podczas wszystkich zajęć i aktywności seniorom będą towarzyszyć młodzi wolontariusze CWM, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników i wprowadzą ich w arkana żeglowania.

Projekt ma na celu aktywizację seniorów zarówno do wszelkich aktywności fizycznych, a zwłaszcza do żeglowania, ale również zachętę do wolontariatu na rzecz organizacji pozarządowych i aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnej.

Wszyscy Gdynianie 55 +, którzy chcieliby skorzystać z projektu proszeni są o telefon pod nr. 665 859 666.

Previous

Morawiecki: "Zmieńmy małą flotę na dużą"

Next

Ruszają żeglarze - otwarcie sezonu w JKM GRYF

Zobacz również