Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY (http://www.polboat.eu/) zapraszają na Yacht Day 2016 – spotkanie przedstawicieli świata nauki i przemysłu jachtowego. Spotkanie odbędzie się w Audytorium im. prof. Hilarego Sipowicza w dniu 14.12.2016 (środa) w godz. 10.00-12.00 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Microsoft Word - YachDayIV_2016_ulotka.docxTo już po raz czwarty dojdzie do spotkania pracowników i studentów PG z projektantami i producentami reprezentującymi największe stocznie jachtowe w Polsce.  Swój udział potwierdziły między innymi:  Delphia Yachts Kot, Ostróda Yacht , Balt Yacht, Model Art., Galeon, Northman,  Sail Service, Technomarine i inni.

Przedsięwzięcie zostało zaplanowane w ramach realizacji porozumienia o współpracy z 2013 roku między Politechnika Gdańską a Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY, dotyczącego odbywania staży, praktyk, badań rozwojowych, zastosowania nowych technologii oraz komercjalizacji wiedzy. W ramach porozumienia ustalono między innymi, że co roku na Politechnice Gdańskiej odbywać się będzie panel dyskusyjny Yacht Day.

Yacht Day 2016 będzie okazją, by omówić możliwości realizacji praktyk zawodowych w systemie kształcenia „Inżynier Przyszłości” – modelu kształcenia wdrażanego na Politechnice Gdańskiej, który stawia  na rozwój umiejętności inżynierskich studenta: planowania, projektowania, konstruowania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonego doświadczenia.

W trakcie Yacht Day 2016 odbędą się również prezentacje wybranych firm, przedstawienie aktualnego stanu i kierunków rozwoju branży jachtowej w  Polsce oraz wykład  pt. „Nadzorowanie procesów produkcyjnych w stoczni jachtowej”. Spotkanie ma charakter otwartej dyskusji.

Previous

Navdec na pokładach promów Polferries

Next

Akademia Przemysłów Morskich

Zobacz również