Mające już kilkunastoletnią tradycję Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego jest świętem żeglarzy i motorowodniaków. To również okazja dla mieszkańców Trójmiasta do bliższego poznania tematyki wypoczynku i sportu wodnego. Warto przyjść nad Motławę 21 maja 2016 r. i uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

otwarcie_sezonu_zeglarskiego_plakatOrganizatorzy – Miasto Gdańsk oraz MOSiR w Gdańsku wspólnie z partnerami – poprzez uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym, widowiskową paradę jednostek na Motławie oraz inne atrakcje, chcą przybliżyć lokalnej społeczności, ten atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami. Oficjalna część będzie miała miejsce na Targu Rybnym o godzinie 12.00.

Program  imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Już od godziny 11 na Targu Rybnym będzie można odwiedzać miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie.

Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi oraz najmłodsi adepci żeglarstwa w klasie OPTYMIST. Ciekawostką będą z pewnością widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego, zaplanowane na godzinę 15.

Po raz pierwszy na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego wystąpią: Chór Nauczycielski z Gdańska, Chór Mieszany SYMFONIA z Gdyni, Chór Żeński GAUDEAMUS Wejherowa,  Chór Męski HARMONIA z Wejherowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta BEGAMA z Kościerzyny oraz Teatr Muzyczny HALS grupa SPINAKER.

Tradycyjnie, imprezę zakończy najbardziej efektowny punkt imprezy, czyli parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 13.00.

Program:

11:30 – pokazy klasy Optymist /GKŻ/

11:55 – rozpoczęcie oficjalnych uroczystości /Targ Rybny/

12:15 – koncert zespołu Hals

12:30 – pokazy Fly Board

12:45 – pokazy ratownictwa wodnego

13:00 – rozpoczęcie parady jednostek na Motławie

13:40 – koncert zespołu Hals,

15:00 – zakończenie imprezy

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, MOSiR w Gdańsku, Fundacja Gdańska
Partnerzy: Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski
Patronat: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

Grzegorz Pawelec
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku

Zobacz, jak było rok temu – kliknij

Previous

Rolls-Royce Polska Sp. z o. o. oraz Akademia Morska w Gdyni nawiązują współpracę dla umocnienia więzi między systemem edukacji a przemysłem

Next

Nowa jakość usług z nowym sezonem wycieczkowym w Porcie Gdańsk

Zobacz również