Jak nas poinformował dzisiaj znany polski żeglarz Jerzy Kuliński, po odczytaniu krótkiej informacji od równie znanego kapitana jachtowego Wojciecha Jacobsona, który już bezpośrednio komunikował się z dowodzącym żaglowcem „Le Quy Don” kapitanem Piotrem Leszczyńskim – cel wyprawy został osiągnięty. Żaglowiec dotarł do miasta Nha Trang w Wietnamie, gdzie nastąpi jego przekazanie Wietnamskiej Marynarce Wojennej.

CSPI0934
Kapitan Piotr Leszczyński na skrzydle mostku Le Quy Don. Więcej zdjęć z rejsu pokazowego dla mediów – zajrzyj tu – kliknij

Kapitan Leszczyński, dowodząc załogą mieszaną, złożoną z polskich żeglarzy oraz przeszkolonych w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni kadetów z Akademii Marynarki Wojennej Socjalistycznej Republiki Wietnamu, poprowadził żaglowiec w dziewiczy rejs 26 września 2015 r.

Według podanej nam dzisiaj informacji – po przepłynięciu Atlantyku, przejściu Kanału Panamskiego, płynęli przez Wyspy Kokosowe, Atol Farakawa, Tahiti, Majuro i Atol Bikini. Przez Filipiny szli Cieśniną San Bernardino. Do Wietnamu żeglowali pod polską banderą.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

 

Previous

Pierwszy statek z napędem LNG w Porcie Gdynia

Next

Gospodarka morska Inteligentną Specjalizacją Pomorza

Zobacz również