Ostatnie załogi tegorocznych długodystansowych regatach morskich SailBook Cup 2016 wpłynęły na metę w Sopocie 25 lipca. Jednak dopiero w najbliższą sobotę, 29 października odbędzie się uroczyste zakończenia oraz wręczenia pucharów zwycięzcom VI edycji tych bałtyckich zmagań.

dsc_5147_28591487832_oPodobnie jak w zeszłym roku zakończenie SailBook Cup 2016 odbędzie się w Elblągu i połączone będzie z zakończeniem sezonu żeglarskiego Grand Prix Zalewu Wiślanego. Honorowy patronat nad uroczystością zakończenia długodystansowych regat morskich objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. „SailBook Cup stały się regatami o zasięgu ogólnopolskim – zarówno w czasie rywalizacji na wodach Bałtyku, jak i na zakończeniu gościmy uczestników z całej Polski. Staramy się by była to impreza ponad podziałami, łącząca żeglarzy z różnych regionów.” – wspominają organizatorzy.

W tym roku po raz pierwszy w historii Srebrny Dzbanek – przedwojenny srebrny puchar SailBook Cup trafi do przedstawiciela województwa Warmińsko-Mazurskiego – Tomasza Makowskiego. Portem macierzystym jego jachtu „Apollo Sails 2 Easy” jest Elbląg. Puchar odbierze on z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Brzezina.

dsc_5090_28080315874_oSpecyfika regat powoduje, że uczestnicy często nie mają okazji spotkać się na mecie zmuszeni powrotem do pracy po urlopie. SailBook Cup to prawie tygodniowa rywalizacja, a różnice w czasie na mecie wynoszą nawet kilka dni – mówi Jacek Zieliński, komandor regat. – Taka jesienna uroczystość zakończenia regat to okazja do spotkania, podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ogranizacji regat, podsumowania startów oraz wspólnego świętowania„.

Uczestników i sympatyków tegorocznych i poprzednich edycji regat SailBook Cup organizatorzy zapraszają do Hotelu Młyn w Elblągu 29 października 2016. Szczegółowe informacje o regatach znaleźć można na stronie: www.sailbookcup.pl.

Patronat honorowy nad zakończeniem SailBook Cup objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Współorganizatorem regat jest Województwo Pomorskie i Maristo.pl, a partnerem Urząd Marszałkowski Warmii i Mazur oraz Miasto Sopot. Nagrody i wsparcie VI edycji zapewniają: Selden, BTA Kompas, Konsal Ochrona, Prime System, Statek Pirat, Henri Lloyd Polska, Ocean Sails, Marine Works, Mobilne piaskowanie Bytów, Czarter-zalewwislany.pl, Eurofood. Patroni medialni: Magazyn Jachting, SailBook.pl, Radio Gdańsk, Magazyn Pomorski, Magazyn Wiatr, OficynaMorska.pl, WŚlizgu.pl , Portal Morski.

Jacek Zieliński, SailBook.pl

Zdjęcia: Weronika Chodanionek

Jak było na starcie – zajrzyj tu – kliknij

Previous

Stocznia Delphia Yachts na targach Wiatr i Woda 2016 w Katowicach

Next

Orzeł Pomorski 2016

Zobacz również