W dniu 8 marca w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozdano „Pomorskie Sztormy” – nagrody Gazety Wyborczej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przyznawane wybitnym postaciom ze świata pomorskiego biznesu, kultury, sportu i polityki, choć nie tylko.
W tegorocznym konkursie nagrody przyznano w aż dziewięciu kategoriach: Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, Młoda firma Roku, Człowiek Roku, Odkrycie Roku w kulturze oraz w sporcie, Drużyna Roku oraz Firma Roku.

foto_zmpg_sa_5604_m
Zwycięzcą w ostatniej z wymienionych kategorii został Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. wespół z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A.
Kapituła konkursu składająca się z niezależnych ekspertów, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz dziennikarzy „Gazety Wyborczej” docenili doskonałe wyniki portu, w tym wyniki finansowe, rekordowy poziom rentowności netto, który za rok 2015 wyniósł aż 47%, co stanowiło rezultat o ponad 100% lepszy aniżeli w roku 2014. Port Gdańsk doceniono także za inwestycje zarówno te już zrealizowane, jak i te zaplanowane na najbliższy okres oraz za pobicie kolejnych rekordów na mapie polskiej gospodarki morskiej.
Jak pokazuje rzeczywistość zarówno rok ubiegły, jak i początek bieżącego to prawdziwy sztorm nagród dla Portu Gdańsk. Dla przypomnienia, nie dalej jak 2 tygodnie temu Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. został laureatem nagrody Diamenty Polskiej Infrastruktury w kategorii „Efektywność w zarządzaniu”.

Źródło: www.portgdansk.pl
Zdjęcia: G. Mierkiewicz

Previous

Nagroda Harcerski Rejs Roku

Next

45 LAT 3. FLOTYLLI OKRĘTÓW

Zobacz również