Monterów, spawaczy, ślusarzy i mechaników okrętowych – osób tej profesji pilnie poszukuje stocznia CRIST. W najbliższych miesiącach zatrudnienie znajdzie tam ponad 500 pracowników produkcyjnych różnych specjalności. W ciągu czterech lat ta liczba ma ulec podwojeniu.

Rok 2017 zapowiada się korzystnie dla stoczni CRIST. Wartość portfela zamówień sięga 180 mln EUR, a w planach produkcyjnych znajduję się 16 jednostek. Szacowana EBITDA przekroczy 36 mln zł.

Podpisaliśmy kontrakt na budowę jednostek do budowania nawodnych obiektów dla francuskich korporacji takich jak Bouyugues i Vinci oraz doku pływającego, który posłuży do powiększenia powierzchni Księstwa Monako. Dla armatorów z Islandii i Finlandii, tworzymy hybrydowe promy pasażersko-samochodowe i powoli zaczynamy wchodzić w kolejny stoczniowy biznes, czyli budowę dużych statków pasażerskich, tzw. cruiserów – wylicza Ewa Kruchelska, prezes CRIST S.A.

Nowe zamówienia powodują, że CRIST pilnie poszukuje nowych rąk do pracy. Obecnie w stoczni zatrudnienie znajduje blisko 1500 pracowników i współpracowników, ponad 800 pracuje w firmach kooperujących. W planach jest szybkie powiększenie kadry.

W związku z naturalnym przechodzeniem na emeryturę kolejnych grup pracowników oraz licznymi kontraktami produkcyjnymi, pilnie poszukujemy pracowników z minimum dwuletnim doświadczeniem w branży stoczniowej. Potrzebujemy monterów okrętowych i kadłubowych, spawaczy, ślusarzy i mechaników okrętowych. Łącznie chcemy zatrudnić około 500 osób tylko w ciągu następnych kilku miesięcy. W okresie 4 lat ta liczba ma ulec podwojeniu – podsumowuje Aleksandra Podwysocka, Dyrektor Administracyjny, CRIST S.A.

Chociaż CRIST poszukuję przede wszystkim doświadczonych pracowników, firma stawia również na stałą współpracę ze szkołami zawodowymi oraz uczelniami wyższymi.

Oferujemy staże i programy stypendialne dla najlepszych uczniów i studentów. Współpracujemy m.in. z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni oraz Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Co roku około 100 osób realizuje praktyki i staże na terenie naszej stoczni. Chcemy, aby co najmniej połowa z nich zostawała później pracownikami stoczni – dodaje Aleksandra Podwysocka.

Staże produkcyjne i intensywne poszukiwania na rynku polskim, nie uzupełniają jednak w pełni braków kadrowych. CRIST jak wiele polskich stoczni, poszukuje pracowników za granicą.

Nasze działania kierujemy w stronę rynku ukraińskiego, zastanawiamy się również nad sprowadzeniem pracowników z dalekiego wschodu. Wiemy, że polscy stoczniowcy w ogromnej liczbie znajdują zatrudnienie m.in. w Norwegii. Mamy jednak nadzieję, że rosnąca atrakcyjność naszej oferty oraz możliwość pracy blisko miejsca zamieszkania spowoduje, że duża ich część zdecyduje się  zatrudnienie w naszej stoczni – mówi Aleksandra Podwysocka.

Tomasz Wrzask – PR & Marketing Manager

Zdjęcia: materiały prasowe CRIST SA, Cezary Spigarski

Previous

Port Gdańsk na największych targach świata turystyki morskiej

Next

„Szkuner” - w sztormie, ale wytrwale do przodu

Zobacz również