Piętnaście jachtów stanęło w sobotę 3 czerwca na starcie regat załóg dwuosobowych Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace 2017. W samo południe zawodnicy ruszyli do rywalizacji, a pierwsi finaliści wyścigu spodziewani są na mecie w gdyńskiej marinie już w poniedziałek.

Sędzia główny regat Bartosz Gruszka – rozpoczęcie oficjalnego otwarcia regat, ostatnie przypomnienie zasad, omówienie warunków pogodowych i trasy. Paweł Wilkowski chwilę później jeszcze o organizacji, paradzie dla Gdynian; a na koniec szybkie Sebastiana Wójcikowskiego (sędziego) otwarcie DOUBLEHANDED Yachtrace i do dzieła… :)

Start poprzedziła indywidualna parada jachtów biorących udział w regatach na wodach wokół mariny. Pomysłodawca wyścigu, Paweł Wilkowski, zadbał nie tylko o oprawę uroczystego otwarcia regat, ale i bezpieczeństwo uczestników. W piątek odbyła się odprawa załóg i spotkanie poświęcone zasadom bezpiecznego żeglowania, które poprowadził dyrektor SAR Janusz Maziarz (zajrzyj tu – kliknij).

Dystans, jaki w formule non stop mają do pokonania żeglarze wynosi ok. 400 Mm, a trasa wiedzie po trójkącie z Gdyni, do Liepai i przez Ölands Södra Grund z powrotem do Gdyni. Oficjalne zakończenie regat zaplanowano na 9 czerwca.

To już druga edycja Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace.w ubiegłym roku dwuosobowe załogi zmagały się na trasie o podobnym dystansie z Gdyni do Windawy i z powrotem. W tym roku program imprezy został poszerzony do trzech wyścigów, z których pierwsze – WarmUp DOUBLEHANDED Challenge – na dystansie ok 100 Mm rozegrano w połowie maja, a trzecie – CoolDown DOUBLEHANDED Challenge – na podobnej stumilowej trasie, zaplanowano na 30 września.

Punktualnie o godz. 12.00 – wystartowali, aby pokonać swoje 400 mil. W regatach uczestniczy 15 jachtów (początkowo zgłoszonych 20, miało wystartować 17 – niestety dwa nie wyruszyły w te regaty). Najlepsi spodziewani są już we wtorek 6 czerwca, a zakończenie regat planowane jest na 9 czerwca, kiedy to ma odbyć się zaraz po wręczeniu nagród o godz. 18.30 i Skipper’s Party :)

Przebieg zmagań Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace można śledzić na stronie regat pod adresem http://doublehanded.gdynia.pl/gdy2017-live.

Dariusz Olejniczak/www.zeglarski.info

Zdjęcia i komentarz: Cezary Spigarski

Previous

Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace – czas na start!

Next

Czerwona Róża Wiatrów przyznana!

Zobacz również