W piątek 7 kwietnia o godz. 18 w hotelu Galion w Górkach Zachodnich odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowana zostanie formuła ORC. Wstęp wolny.

Prezentację poprowadzi Dobbs Davis – przewodniczący Komisji Promocji i Rozwoju Formuły ORC. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim sędziów oraz żeglarzy, którzy już pływają lub chcą pływać w formule ORC. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się jak najwięcej o ORC, jak również osobiście wyjaśnić różne wątpliwości związane z tą formułą.

W weekend 8-9 kwietnia, w tym samym miejscu, odbędzie się po raz pierwszy w Polsce seminarium mierniczych formuły ORC. Organizowane jest w ramach przygotowań do mistrzostw Europy ORC, które rozegrane zostaną w dniach 24-29 lipca 2017 w Gdańsku. Spotkanie poprowadzą główni mierniczy ORC Nicola Sironi i Zoran Grubis. Przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne. Seminarium przeznaczone jest dla mierniczych, członków komisji regatowych, organizatorów regat oraz żeglarzy, którzy chcą uzupełnić wiedzę na temat procedur pomiarowych, analizy danych, tworzenia certyfikatu, etc. Na seminarium należy się zapisać (są jeszcze wolne miejsca) i udział jest odpłatny – dla aktualnych mierniczych wynosi 100 zł, dla pozostałych uczestników – 200 zł.  Szczegółowe informacje o szkoleniu ORC oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.orc.org/meetings/poland.

Informacje na temat mistrzostw Europy ORC: http://orc2017gdansk.eu/

Informacje na temat formuły ORC: http://www.orc.org/

Przepisy ORC w polskiej wersji: http://pya.org.pl/files//Przepisy-zeglarskie/przepisy/system-wyrownawczy-orc-2017.pdf

Ewa Górska

Zdjęcia: archiwum Nord Cup

Previous

Nauta zwodowała kolejny statek rybacki

Next

Jubileusz 60-lecia Jachtklubu Morskiego "Neptun" 1957 - 2017

Zobacz również