2 grudnia br. o godz. 17.00 w elbląskim hotelu „Młyn” odbyła się uroczysta Gala zakończenia tegorocznego sezonu żeglarskiego w woj. Warmińsko-Mazurskim oraz Bitwy o Gotland, połączona z wręczeniem nagród. Organizatorem Gali był Urząd Marszałkowski – Biuro Regionalne w Elblągu. Na zakończenie Gali wystąpili artyści z elbląskiego Teatru im. A. Sewruka. Pełną relację na żywo przeprowadzała elbląska telewizja Truso, a można to zobaczyć tu – kliknij (w materiale TV – początek ok. 30 minuty).

Nagroda główna w Bitwie o Gotland – przypadła w udziale Mirosławowi Zemke (s/y Hobart), który jako jedyny ukończył tego roku zmagania – prowadzący tę część Krystian Szypka stwierdził, że była niezwykle szybka… :) Z uwagi na bardzo niesprzyjające warunki pogodowe prawie wszyscy uczestnicy musieli schronić się w szwedzkich portach, ale dla wszystkich przygotowano pamiątkowe, ręcznego wykonania miniatury jachtów. Szczególne wyróżnienie za desperacką walkę ze sztormem otrzymał niemiecki samotnik Morten Bogacki.
Rozdano też nagrody specjalne dla sponsorów Bitwy o Gotland, rozstrzygnięty też został konkurs na „Bitewny totem”, nagrodzono też załogi jachtów osłonowych
Na zakończenie występ artystów z elbląskiego Teatru im. A. Sewruka

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Marek Sarba z bliska, czyli portret artysty, o którym tak mało wiemy...

Next

Promocja najnowszej książki Ryszarda Leszczyńskiego i spotkanie z Autorem za nami

Zobacz również