Konkurs fotograficzny Biura Karier Akademii Morskiej w Szczecinie w tym roku przebiegał pod hasłem Historia napisana zdjęciem. Spośród prac studentów AM jury wybrało najlepsze zdjęcia.

W jury znaleźli się przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie oraz firm wspierających konkurs.

Nagrodzeni zostali:

I nagroda: Yaroslav Kyrychenko „Wały Chrobrego przed świtem”, nagroda od Dohle Marine Services – bon podarunkowy o wartości 2000 zł

II nagroda: Roman Derykit „Stara poczta na De Ferrari”, nagroda od Polaris Maritime Services – bon podarunkowy o wartości 1600 zł

III nagroda: Joanna Szozda „Klangor”, nagroda od firmy Unibaltic Sp. z o.o. – bon o wartości 1200 zł

IV nagroda: Leszek Wawer „Potęga czasu”, nagroda od firmy Enamor – bon o wartości 1000 zł

Wyróżnienie od SeaMan’sBook – APLIKACJA MOBILNA DLA MARYNARZY: Magdalena Szozda „Sierociniec” – bon o wartości 800 zł.

Wyróżnienie od Magemar Polska Sp. z o.o.: Valentyna Chernii „Miłość Morza” – bon podarunkowy o wartości 500 zł

Wyróżnienie od Seaman: Anastasiia Paranchuk „Carpe diem” – bon o wartości 300 zł

Wyróżnienie od MEC: Krzysztof Bronecki „Cumy rzucone” – słownik języka angielskiego oraz bon na przystąpienie do egzaminu Marlins

Wyróżnienia od Rektora AM – markowe pióra:

Patrycja Kamińska „Starszy człowiek i może”

Przemek Rodak „Jakby to było wczoraj…”

Krzysztof Bronecki „W gotowości”

Uroczystość  wręczenia nagród dla autorów zwycięskich prac odbyła się 16 maja 2017 r. w Sali Senatu AM. Od tego dnia w budynku Akademii Morskiej przy ul. Wały Chrobrego 1-2 prezentowana jest wystawa zwycięskich prac.

Konkurs Fotograficzny na stałe wpisał się w kalendarz akademickich wydarzeń. Gdy zaczynaliśmy, dziewięć lat temu, nawet o tym nie marzyliśmy – mówił JM Rektor Wojciech Ślączka, witając gości.

Co roku wydarzenie wspierają firmy z branży morskiej, a ich przedstawiciele tworząc kapitułę konkursu, aktywnie uczestniczą w procesie wyboru zwycięzców. Od lat chcą brać udział w tym kulturalno-morskim przedsięwzięciu, od lat oceniają kilkadziesiąt studenckich fotografii – niesłabnąca frekwencja po jednej i po drugiej stronie dowodzi, że to potrzebna inicjatywa. Przyszłoroczna, jubileuszowa edycja konkursu przybierze specjalną, rozszerzoną formułę. – Chcemy z okazji X Konkursu Fotograficznego, zaprosić do udziału amatorów fotografii ze współpracujących z nami firm – zdradza Prorektor ds. Morskich, Andrzej Bąk.

Jaką nagrodę wybierze dla siebie zwycięzca tegorocznego konkursu? – Jeśli chodzi o sprzęt, muszę się poważnie zastanowić, ponieważ w tej chwili niczego mi nie brakuje – odpowiedział Yaroslav.

Weronika Bulicz, Rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie

Previous

Wodna Fiesta w Gdyni

Next

Akademia Morska w Szczecinie -to już 70 lat!

Zobacz również