W sobotę 8 lipca we francuskim La Tranche Sur Mer zakończyły się windsurfingowe Mistrzostwa Świata Kobiet IFCA w slalomie. Polskę reprezentowała Maja Dziarnowska z SKŻ Ergo Hestia Sopot.

W zawodach organizowanych przez International Funboard Class Association wystartowały 23 kobiety, a w rozgrywanych jednocześnie Mistrzostwach Europy – 39 mężczyzn. Maja Dziarnowska, nasza jedyna reprezentantka, rok wcześniej zdobyła wicemistrzostwo świata w tej klasie.

Zawody odbyły się w skrajnie niekorzystnych warunkach – bardzo słabym wietrze i wysokich temperaturach. Dlatego podczas pięciu dni regat udało się przeprowadzić dwa wyścigi dla kobiet i zaledwie jeden dla mężczyzn.

Maja w pierwszym wyścigu zajęła piąte miejsce, a w drugim czwarte, co dało jej trzecią pozycję. Mistrzostwo świata zdobyła Francuzka Delphine Cousin Questel, która była pierwsza w obu biegach, a wicemistrzostwo jej rodaczka Marion Mortefon. Czwarte miejsce, z taką samą liczbą punktów co Dziarnowska, przypadło Lucie Hervoche.

Całe podium mistrzostw Europy zajęli Francuzi – pierwszy był Antoine Albeau, drugi Loic Le Gallois, a trzeci Nicolas Warembourg.

Wyniki mistrzostw świata kobiet: http://www.ifcaclass.com/live-score-la-tranche-women/

Wyniki mistrzostw Europy mężczyzn: http://www.ifcaclass.com/live-score-la-tranche-men/

Tekst: Jędrzej Szerle

Zdjęcie: FB/IFCA

Previous

Regaty SailBook Cup 2017

Next

Samotnicy ścigali się na Zatoce Gdańskiej

Zobacz również