W niedzielę, 14 maja br. można było w Gdyni podziwiać statek pasażerski MSC „Magnifica” . Tego dnia o godz. 11.00 pojawił się w główkach gdyńskiego portu. Zbudowany w 2010 roku, pracuje nosząc banderę Panamy, o nośności przekraczającej 95 tys. DWT, niemalże 300 (294) metrowej długości, 32 m szerokości i zanurzeniu 7,85 m. Może na pokład zabrać maksymalnie 3013 pasażerów, obsługiwanych przez 1027 ludzi załogi. 80% z 1259 kabin – to kabiny zewnętrzne z własnym balkonem.

Wejście statku do portu obserwował z barierki balkonu Muzeum Emigracji, na której sobie przycupnął na chwilkę Tadeusz Urbaniak. Wydaje się, że kiedy został dostrzeżony z mostku tej pięknej jednostki – specjalnie dla niego zaprezentowała się z każdej strony, dokonując wdzięcznego obrotu w basenie, przed zacumowaniem do kei :)

Po zakończeniu wizyty, MSC „Magnifica” ruszyła dalej, ku swemu przeznaczeniu o godz. 19.00. O tym też czasie dołączyłem do Tadeusza robiąc ujęcia z nabrzeża. Wydaje się, że z kolei na moją cześć usłyszałem pożegnalny, tubalny dźwięk statkowej syreny oraz muzykę klasyczną, dobiegającą z jego wnętrza. No dobrze, zapędziłem się – pięknie pożegnali się z Gdynią :)

Cezary Spigarski

Zdjęcia: Tadeusz Urbaniak i Cezary Spigarski

Previous

To „Chatka Puchatków”, Tarasiewicz i Misiewicz przetarli szlak żeglarzom na dalekie morza

Next

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach ponownie z udziałem Portu Gdańsk

Zobacz również