Od czerwca br. biura gdańskiego oddziału wraz z Zakładem Antykorozji oferującym m.in. kompleksowe usługi konserwacyjno – malarskie dla stoczni remontowych i budowlanych przeniosą swoją siedzibę do KOGI. Oprócz ponad 300 – metrowego biura firma wydzierżawiła ponad 6,5 tys m2 placu tuż przy biurowcu.

Wybierając nową lokalizację, braliśmy pod uwagę wiele czynników. Kluczowa była odpowiedź na zapotrzebowanie pod względem przestrzeni biurowej oraz parku maszynowego, wraz ze składem rusztowań. Oferowana przestrzeń, drogi dojazdowe, dostęp do lokalnych usług oraz rozwiązania komunikacyjne spełniają nasze wymagania. Elastyczność oraz wsparcie oferowane nam przez InvestGDA pozwoliły na pełne zoptymalizowanie przestrzeni biurowej oraz budowy odpowiedniego placu według naszych wytycznych – powiedział Krzysztof Binkiewicz Muehlhan Polska Sp. z o.o.

Firma Muehlhan posiada łącznie 30 oddziałów w kluczowych regionach na świecie: w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce Północnej. Zatrudnia około 2 tys pracowników w ponad 40 lokalizacjach na świecie. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Szczecinie. W oddziale w Gdańsku pracować będzie około 300 pracowników.

To dla nas wyróżnienie, że wśród najemców KOGI pojawi się firma Muehlhan Polska – duża, międzynarodowa firma z ponad 130-letnią tradycją – mówi Alan Aleksandrowicz – prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA).

Biurowiec Koga, który znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego w naszych pierwotnych założeniach chcieliśmy dedykować firmom m.in. z branży morskiej, którą Spółka Muehlhan reprezentuje. Mamy nadzieję, że zarówno proponowane biuro jak i plac spełnią oczekiwania firmy, a wybór lokalizacji pozwoli nie tylko utrzymać dotychczasowy tempo rozwoju, ale też pozyskać wiele nowych, ciekawych inwestycji.

Obsługę pośrednictwa transakcji, jak również negocjacji warunków umowy dla Muehlhan Polska prowadziła firma Querco Property Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w kompleksowej obsłudze oraz doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.

Cieszymy się, że mogliśmy z sukcesem reprezentować firmę Muehlhan Polska mającą za sobą tak długą tradycję. To kolejny niezwykle ciekawy i ponadstandardowy projekt, który mieliśmy okazję realizować, zakładający połączenie funkcji biurowej, magazynowej oraz produkcyjnej.

W Trójmieście istnieje ograniczona ilość lokalizacji, które mogłyby spełnić wymagania Klienta i jednocześnie oferowałyby wymagany przez niego standard. Po wielu długotrwałych i szczegółowych analizach, optymalnym rozwiązaniem okazał się biurowiec KOGA, jak również tereny Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Zarówno profesjonalne podejście InvestGDA jak i potencjał, który zapewnia lokalizacja w PCI utwierdza nas w przekonaniu, iż jest to idealne miejsce do prowadzenia działalności dla firmy Muehlhan Polska – komentuje Marek Boczula, Menadżer Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Querco Property.

Źródło: Jolanta Siezieniewska, Kierownik Projektu Komercjalizacja biurowca KOGA

Zdjęcia: Dariusz Kula, Cezary Spigarski

Previous

Wystartował konkurs na statuetkę Mistrzostw Europy ORC Gdańsk 2017

Next

Kapitan Foka - człowiek, który daje słowo...

Zobacz również