Transport ryb i owoców morza z farm morskich prosto do przetwórni – to zadanie nowej jednostki typu life fish carrier produkowanej w CRIST S.A. Podpisany w tym miesiącu kontrakt, jest kolejnym zleceniem od norweskiego armatora dla CRIST S.A.

NB SC 75/2 – statek typu life fish carrier, to druga z serii a trzecia w historii jednostka budowana na zamówienie Artic Group AS, czyli norweskiej firmy specjalizującej się w eksploatacji statków z sektora hodowli ryb. Przedsiębiorstwo dostarcza swoje produkty zarówno do klientów biznesowych, jak i prywatnych – na całym świecie. Statek służący do transportu ryb i owoców morza z farm morskich do przetwórni na lądzie, będzie operował m.in. na Oceanie Spokojnym i Atlantyckim, gdzie odbywają się połowy.

Cieszymy się, że druga jednostka typu life fish carrier dla Artic Group powstanie właśnie w stoczni Crist. Podpisanie tego kontraktu wzmacnia naszą pozycję na wymagającym rynku norweskim – mówi Ewa Kruchelska, Prezes Zarządu CRIST S.A.

Budowa będzie realizowana na bazie powierzonej dokumentacji armatorskiej. Dzięki odpowiednim wymiarom – długości 75 m, szerokości 15 m, NB SC 75/2 będzie w stanie pomieścić nawet do 3 tys. m sześc. specjalnie uzdatnianej wody do przewozu żywej ryby. Masa kadłuba szacowana jest na powyżej 1.000 ton. Jednostka ta będzie obsługiwana przez dziesięcioosobową załogę.

Jednostka NB SC 75/2 będzie klasyfikacja przez DNV GL – międzynarodowe towarzystwo standaryzacyjne oraz doradcę branży morskiej. Statek wykonany w stoczni Crist ma uzyskać certyfikaty klasy DNV +1A1 oraz E0.

Zakończenie prac nad NB SC 75/2 planowane jest na połowę 2018 r.

Wymiary jednostki:

Długość całkowita:                                    75,7 m

Szerokość:                                                  15 m

Wysokość do pokładu głównego:           8 m

 

Tomasz Wrzask – PR & Marketing Manager

CRIST S.A. umacnia swoją pozycję na rynku norweskim podpisując kontrakt na budowę Multipurpose Live Fish Carrier SC 75

Previous

46 rocznica powstania 3 Flotylli Okrętów

Next

Chcesz zostać oficerem MW? Masz już tylko 10 dni

Zobacz również