Z radością i dumą informujemy, że w finałowym wyścigu tegorocznej edycji regat „The Tall Ships Races”, flagowa jednostka Miasta Gdańska – STS Generał Zaruski, na trasie Kłajpeda – Szczecin uplasował się na trzeciej pozycji.

Mieliśmy apetyt na więcej, a perspektywy były jeszcze bardziej obiecujące, bo Zaruski w końcówce wprost „połykał” konkurencję. Jednak wyścig został skrócony i zabrakło czasu, by wpłynąć na najwyższy stopień podium.

Mimo satysfakcjonującego końcowego wyniku, tegoroczny cykl regat nie był dla nas najszczęśliwszy. W pierwszym wyścigu, przy słabych wiatrach i pomimo tego, że Zaruski wpłynął na metę jako druga jednostka w swej klasie i jedna z pierwszych w całej stawce, końcowy wynik po zastosowaniu przeliczników technicznych był zdecydowanie mało satysfakcjonujący. W drugim wyścigu z kolei zaliczyliśmy falstart i sporo straciliśmy na starcie przez karne okrążenie. Biorąc pod uwagę okoliczności towarzyszące regatom, to  trzecie miejsce przywiezione ze Szczecina, bardzo cieszy.

Ogromne uznanie i podziękowania należą się załodze, która dzielnie żeglowała w tych prestiżowych regatach. Życzymy jej pomyślnych wiatrów podczas turystycznego udziału w „Hanse Sail” w Rostocku i następnie w drodze powrotnej do Gdańska. Spodziewamy się ich w porcie macierzystym w dniu 20 sierpnia. Następnie, po krótkim postoju, już trzy dni później znów wypływają w tygodniowy rejs w ramach unijnego projektu „Baltic Pass – Maritime Heritage Tours”.

Grzegorz Pawelec

starszy specjalista ds. komunikacji

Gdański Ośrodek Sportu

Previous

Szczecin 2007 – 2017 - dziesięć lat doświadczeń

Next

Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA – świetne wyniki za pierwsze półrocze 2017 i nowe inwestycje

Zobacz również