Port Gdańsk, Port Gdynia oraz Baltic Gateway zaprezentowały się wspólnie podczas największych europejskich targów statków wycieczkowych Seatrade Europe, które odbyły się w dniach 6-8 września w Hamburgu.

Na wspólnym stoisku Port Gdańsk i Port Gdynia przedstawiły swoją ofertę dla rejsów pasażerskich. Wycieczkowe stanowią dla obydwu trójmiejskich portów coraz ważniejszą gałąź działalności. Wspólnie z Portem Gdańsk i Portem Gdynia zaprezentował się także Baltic Gateway – touroperator organizujący wycieczki turystyczne m.in. po najważniejszych miastach portowych Bałtyku i Skandynawii.

– Oferta polskich portów staje się coraz ważniejsza dla międzynarodowych armatorów rejsów pasażerskich. Wierzymy, że współpracując ze sobą jesteśmy w stanie osiągnąć dużo więcej niż konkurując. Dlatego tak ważne są dla nas wspólne wystąpienia targowe. Oferty Portu Gdańsk i Portu Gdynia mogą się uzupełniać i przez to wzmacniać naszą pozycję w stosunku do największych terminali pasażerskich w Europie Zachodniej – mówi Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Rok 2017 jest przełomowy dla obydwu trójmiejskich portów pod względem obsługi rejsów wycieczkowych. Zgodnie z aktualnym planem awizacji Port Gdańsk pobije swój dotychczasowy rekord liczby zawinięć statków pasażerskich. Port Gdynia z kolei w czerwcu br. gościł Norwegian Getaway – najdłuższy i największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki dotychczas odwiedził polskie nabrzeża. W 2017 roku obydwa porty wspólnie przekroczą łączną liczbę stu zawinięć statków pasażerskich w ciągu jednego sezonu.

Seatrade Europe to najważniejsza impreza wystawiennicza w Europie poświęcona turystyce morskiej. Targi są doskonałym miejscem do bezpośrednich spotkań z armatorami statków wycieczkowych. Organizowane co 2 lata Seatrade Europe skupia wśród swoich wystawców porty i miasta przybrzeżne Morza Północnego oraz Bałtyku.

Kontakt dla mediów:
Agata Kupracz
Rzecznik Prasowy
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
(+48) 605 640 012
agata.kupracz@portgdansk.pl

Previous

Bitwa o Gotland – Delphia Challenge 2017. Morten Bogacki na Helu, Bitwa zakończona

Next

Kryształowy Żagiel w hołdzie Zydze Perlickiemu

Zobacz również