Zapraszamy na oficjalne otwarcie pomorskiego sezonu żeglarskiego 2017, które odbędzie się w Gdańsku w najbliższą sobotę 13 maja. Połączone będzie z rozpoczęciem klubowego sezonu żeglarskiego w Akademickim Klubie Morskim, który obchodzi w tym roku 85-lecie powstania.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 16 na przystani AKM w Gdańsku-Górkach Zachodnich przy ul. Stogi 18. W programie przewidziano, obok oficjalnych wystąpień, uhonorowanie zasłużonych członków AKM odznaczeniami Pomorskiego Związku Żeglarskiego, tradycyjną ceremonię podniesienia flag oraz spotkanie żeglarskie przy grillu.

Organizatorami imprezy są PoZŻ i AKM w Gdańsku, jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów żeglarskich, który obchodzi w tym roku 85-lecie powstania. Z tego powodu, w trakcie uroczystości, odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom AKM, którzy zginęli na morzu. Towarzyszyć temu będzie modlitwa ekumeniczna z udziałem duchownych chrześcijańskich, muzułmańskiego i żydowskiego.

Tego samego dnia, w godzinach przedpołudniowych, odbędą się Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2017 PoZŻ i Akademickiego Klubu Morskiego. Ich zwycięzców poznamy podczas ceremonii otwarcia. Na regaty organizatorzy zapraszają jachty jednokadłubowe, które ścigać się będą w klasach KWR, ORC i OPEN. Do regat nie ma wpisowego. Przewidziany jest jeden wyścig, start o godz. 10.30.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Ewa Górska

Zawiadomienie o regatach – kliknij

Previous

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk na Katarsko-Polskim Forum Gospodarczym

Next

Największy na świecie kontenerowy serwis żeglugowy w Porcie Gdańsk

Zobacz również