11 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00, tradycyjnie już na pokładzie fregaty „Dar Pomorza” spotkali się członkowie gdyńskiego Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej – kapitanowie z racji wykonywanego morskiego zawodu oraz ich goście specjalni, uroczyście wcześniej przyjmowani do grona Członków Honorowych tego, obchodzącego w tym roku Jubileusz 40-lecia Stowarzyszenia. Spotkali się aby złożyć sobie i morskiemu światu życzenia na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Od powitania rozpoczął przewodniczący SKŻW kapitan Andrzej Królikowski, następnie przekazał prowadzenie kapitanowi Łukaszowi Lewkowiczowi, przedstawicielowi nieco młodszego pokolenia, który od jakiegoś czasu bardzo aktywnie uczestniczy w pracach Stowarzyszenia i morskich uroczystościach, mając jeszcze przed sobą wiele lat pracy zawodowej.

Jak powiedział kapitan Lewkowicz: „Dla nas ludzi morza, Święta Wielkanocne są zawsze szczególnym okresem, jest to czas refleksji, nadziei i miłości. Naszym szczęściem dzisiaj jest obecność świąteczna w domach, z rodzinami. Wielu naszym kolegom taka możliwość dana nie będzie i dlatego również ku nim kierujemy nasze myśli z życzeniami zdrowia i spokoju. Zgromadzonym tu dzisiaj życzę dużo radości, pogody ducha, spokojnych i wesołych Świąt.

Życzenia złożył honorowy przewodniczący SKŻW kapitan Leszek Górecki, występował w imieniu Kapitanów Seniorów, ale także jako współzałożyciel tej liczącej sobie 40 lat organizacji
Należący do najstarszych Seniorów, kapitan Józef Kwiatkowski, rocznik 1922 (!!), życzył wszystkim w zdrowiu osiągnięcia podobnego wieku w takiej kondycji, co zresztą dokładnie filmował dzieckiem jego będący, również kapitan, członek Bractwa Kaphornowców Bogdan Kwiatkowski :)
Życzenia składał poseł na Sejm RP Tadeusz Aziewicz, będący Honorowym Członkiem Stowarzyszenia

Życzeń było wiele, także od zawsze tryskającego dobrym humorem i częstującego każdego odręcznie podpisanym nowym wierszem, kapitana-poety Henryka Wojtkowiaka.

I na zakończenie – pora na indywidualne dobre słowa z pomocą tradycyjnego wielkanocnego jajka

 

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

WHY POLAND IS A PLACE TO BE?

Next

Konkurs wiedzy o Zawiszy Czarnym i Generalne Zaruskim rozstrzygnięty

Zobacz również