Szanowni Państwo,

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia dziewiętnastej edycji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w dn. 11-13 września 2017 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, ul. Żaglowa 11. Targi będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 10.00-17.00.

Poza wieloma nowatorskimi technologiami prezentowanymi na stoiskach targowych (w tym w specjalnej strefie poświęconej innowacyjności), dla wystawców i zwiedzających przygotowano bogaty program wydarzeń towarzyszących (pełny program, lista wystawców i link do wygenerowania bezpłatnego biletu wstępu na targi – na dole tekstu)

W debacie otwarcia na temat transnarodowych synergii w rozwoju przemysłów morskich, organizowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej bezpośrednio po otwarciu Targów w dniu 11 września 2017 (11.00), wezmą udział m.in. Jassim Saif Ahmed Al-Sulaiti, Minister Transportu i Komunikacji Państwa Kataru, oraz wysokiej rangi przedstawiciele Ukrainy i Indonezji.

Na współpracy firm i przemysłów krajów Europy Środkowej i Północnej skoncentrowany będzie „North and Central Europe Maritime Ties Business Mixer” w dn. 11 września o godz. 15.00.

Zagadnienie inwestycji infrastrukturalnych związanych z gospodarką morską oraz żeglugą śródlądową będzie przedmiotem całego cyklu debat w dniu 12 września 2017, w tym jednej organizowanej przez Netherlands Water Partnership i prezentującej doświadczenia holenderskie w zakresie budowy infrastruktury hydrotechnicznej niezbędnej m.in. dla rozwoju portów oraz żeglugi śródlądowej.

Także 12 września omawiane będą różnorodne zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii w przemyśle okrętowym oraz offshore w ramach osobnej ścieżki tematycznej, podczas której będzie można także wziąć udział w seminarium GAZ-SYSTEM dotyczącym łańcucha kooperantów GAZ-SYSTEM w budowie morskiej infrastruktury energetycznej (o godz. 12.30). Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat inwestycji firma GAZ SYSTEM zaprasza także na specjalną godzinę spotkań networkingowych na swoim stoisku (6.12): 11.00-12.00 w dn. 12 września 2017.

Wreszcie trzeciego dnia targów (13 września) będzie można wziąć udział w konferencjach dot. bezpieczeństwa, edukacji oraz ochrony środowiska morskiego, w tym w trwającym od 10.00 i podzielonym na dwie części seminarium prezentującym dorobek Politechniki Wrocławskiej i jej partnerów w ramach międzynarodowych projektów naukowo-technologicznych SEMLA oraz MareNor.

Przydatne linki:
Program konferencji: http://www.baltexpo.ztw.pl/files/881145824/file/PL.pdf
Rejestracja zwiedzających i bezpłatny bilet wstępu: https://baltexpo2017.evenea.pl/
Lista wystawców: http://www.baltexpo.ztw.pl/pl/lista_wystawcow_2017

Zapraszamy!
Zespół BALTEXPO

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Spotkanie kapitanów z Robertem Niczko

Next

Bitwa o Gotland – Delphia Challenge 2017. Trasa bałtyckich zmagań

Zobacz również