Jacek Roszyk na jachcie „Vector Baltica” w kategorii Open i Jan Piernikarczyk na „Pallasie” w klasyfikacji ORC, zwyciężyli w XXVII Regatach Samotników – Memoriale im. Leonida Teligi.

Regaty rozgrywano w miniony weekend, 8-9 lipca na Zatoce Gdańskiej, a łącznie ścigało się 11 żeglarzy. Samotnikom towarzyszyły zmienne warunki atmosferyczne, co jednak nie przeszkodziło w rozegraniu wszystkich zaplanowanych wyścigów – dwóch sobotnich i trzeciego w niedzielę.

W sobotę 8 lipca o godz. 8.30 rozpoczęto odprawę załóg – z uwagi na brak wiatru odłożono start do godz. 14.00. Mało jednak stabilna pogoda sprawiła, że podjęto decyzję o wcześniejszym, o godz. 13.00 starcie – niestety nie zdążyłem wsiąść na motorówkę i z tego dnia nie mamy zdjęć… :(

8 lipca zmagania rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu braku wiatru. Poza tym na przemian świeciło słońce i padał deszcz, w Gdyni natomiast spadł grad. Drugiego dnia pogoda wyklarowała się. Było cieplej, wiatru nie brakowało, co pozwoliło na spokojne rozegranie ostatniego, krótkiego wyścigu.

Regaty, mimo że frekwencja w nich niekoniecznie dopisała, odbyły się z udziałem Andrzeja Kopytko na s/y „Opole”, któremu życzymy udanego tym razem startu w kolejnych regatach OSTAR – zakładając, że myśl o tym go nie opuściła :)

Dariusz Olejniczak (www.zeglarski.info)

Zdjęcia i komentarz: Cezary Spigarski (zdjęcia z 3 wyścigu regat)

Wyniki regat:

Lista startowa

Wyścig 1 OPEN

Wyścig 2 OPEN

Wyścig 3 OPEN

Generalnie OPEN

Wyścig 1 ORC

Wyścig 2 ORC

Wyścig 3 ORC

Generalnie ORC

Previous

Maja Dziarnowska wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata IFCA

Next

Volvo Gdynia Sailing Days - Mistrzostwa Europy Juniorów

Zobacz również