21 kwietnia na Nabrzeżu WOC i 27 kwietnia na Nabrzeżu Westerplatte zainaugurowany został w Porcie Gdańsk kolejny sezon wycieczkowy.

Zarówno National Geographic Orion, który podziwiać można było przed tygodniem, jak i Mv Astor, który zacumował w czwartek 27 kwietnia przy nabrzeżu Westerplatte to statki, które nie po raz pierwszy oglądać można było w gdańskim porcie.

National Geographic Orion przywiózł na pokładzie 87 turystów morskich, natomiast Mv Astor – 460.

Agentem obu była współpracująca z Gdańskiem od lat Morska Agencja Gdynia, która w tym sezonie będzie miała w gdańskim porcie pod opieką aż 17 jednostek pasażerskich i jak szacuje ZMPG, ok. 6,5 tysiąca turystów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na przybywających do Gdańska czekała niespodzianka w postaci krótkiego pokazu artystycznego we wtórze orkiestry, która tym samym uroczyście zasygnalizowała początek sezonu wycieczkowego w Porcie Gdańsk.

Swoją wizytę Kapitanowi statku Astor złożyli także przedstawiciele Zarządu ZMPG, którzy osobiście przywitali załogę na pokładzie i wymienili się spostrzeżeniami na temat potencjału gdańskiego portu w zakresie obsługi statków pasażerskich.

Już niebawem kolejne 65 zawinięć, najbliższe 7 maja.

Źródło: www.portgdansk.pl

Zdjęcia: D. Dulian

Previous

Prezesa Nauty Sławomira Latosa spotkanie z dziennikarzami

Next

Katamarany rozpoczynają sezon regatowy

Zobacz również