Podczas poniedziałkowej, 19 czerwca br. konferencji prasowej, poświęconej m.in. nadchodzącym obchodom Święta Morza w Gdyni, organizatorzy zapowiedzieli sporo atrakcji. Tego roku, po raz już piąty odbędzie się w dniach 23-25 czerwca Święto Morza. Tym razem, i wygląda na to, że tak będzie również w przyszłości całość prac organizacyjnych odbywa się pod okiem Urzędu Miasta Gdynia. Prace te koordynuje Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, mająca już doświadczenie w dotychczasowych organizacjach tego święta. Przypomnieć należy, że w roku 2013 przywrócono obchody święta mającego swe korzenie jeszcze w latach międzywojnia, dokładnie od roku 1932. Inicjatorem akcji przywrócenia obchodów i nadmorskiego świętowania był pięć lat temu Pomorski Związek Żeglarski we współdziałaniu z Krajową Izbą Gospodarki Morskiej, Ligą Morską i Rzeczną, Urzędem Miasta Gdyni, Marynarką Wojenną RP oraz Urzędem Morskim w Gdyni.

Sporo będzie się działo wokół żeglarstwa (poczytaj tu – kliknij), wydaje się ciekawą atrakcją pomysł wieczornej Parady Żeglarskiej 23 czerwca, gdzie każdy uczestniczący w niej jacht będzie specjalnie oświetlony, a za najładniejszą iluminację czeka nagroda-niespodzianka – co podczas konferencji zapowiedział prezes PoZŻ Bogusław Witkowski.

Tego samego dnia odbędzie się organizowany przez Urząd Morski w Gdyni pokaz działań antyterrorystycznych, ponownie z udziałem promu armatora Stena Line „Stena Spirit”, co zdecydowanie podniesie atrakcyjność pokazu. Trochę później będzie można posłuchać koncertu chóru „Zawisza Czarny”.

Niedziela, 25 to tradycyjnie już organizowane Święto Marynarki Wojennej, również opatrzone ciekawymi wydarzeniami.

O wszystkich propozycjach tegorocznego Święta Morza najlepiej poczytać i zaplanować sobie czas zgodnie z programem obchodów – kliknij tu

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Uroczyste posiedzenie Senatu w Akademii Morskiej w Gdyni

Next

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Dr Irena Eris ORC European Championship

Zobacz również