Niedziela – 9 lipca br. – miałem możliwość obserwowania zmagań zawodników i zawodniczek uczestniczących w Mistrzostwach Europy Juniorów w klasie Laser Radial. Moje obserwacje miały charakter jednodniowy. Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są w dniach 6-13 lipca br. i cały czas trwają. Jest to naturalnie jedna ze sportowych imprez rozgrywanych w ramach trwających właśnie 18. Volvo Gdynia Sailing Days. Tego dnia nie wszystko szło po myśli uczestników, miały miejsce przerwy z uwagi na zmienny wiatr, ale i falstarty grupowe przez nich popełniane. Najwięcej zobaczyłem podczas jednego z udanych wyścigów juniorek, ale i w trakcie przerw trafiały się całkiem sympatyczne ujęcia. Gdzieś w oddali widoczne były walczące o Puchar VGSD (skrót od nazwy całej imprezy) jachty klasy Delphia 24 OD. Według ostatnich doniesień medialnych liderką rozgrywanych regat jest na dzisiaj Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), a wśród chłopców w złotej flocie, która walczyć będzie o medale, znajdują się: Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), Jakub Marciniak (JKW Poznań) oraz Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk). W tej tylko imprezie bierze udział 245 żeglarzy z 33 krajów… :)

Zdumiewający jak zawsze widok – to ilość sprzętu obsługi technicznej i łódek nagromadzonych w gdyńskiej marinie na trwające od 3-23 lipca Volvo Gdynia Sailing Days (to i poniższe zdjęcia z moich lądowych obserwacji 8 lipca br.)
W oddali widoczne jachty klasy Delphia 24 OD
Podczas powrotu ze startu trzeciego wyścigu XXVII Regat Samotników o Memoriał im. Leonida Teligi – uwagę przyciągała ilość wybierających się na swoje wyścigi łódek klasy Laser Radial
Od dawna nie oglądany na tutejszych wodach wodolot – czyżby powrót do nadwodnych lotów na Hel?
Tak oto ciekawość wzięła górę i zamustrowałem na riba… :)

Cieszę się, że mogłem to zobaczyć… :)

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Najwięcej można się dowiedzieć na stronie regat – kliknij

 

Previous

Samotnicy ścigali się na Zatoce Gdańskiej

Next

Ogłoszenie o Konkursie Polskiego Związku Zarządców Statków dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej

Zobacz również