Waimea Holding S.A. – deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych

Spółka Waimea Holding S.A. od 2010 roku realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych, obiektów typu cargo oraz BTS a także terminali multimodalnych. Obiekty realizuje w wysokim standardzie, oferując bogate wyposażenie. Wieloletnie doświadczenie Grupy Waimea na rynku nieruchomości komercyjnych, profesjonalny zespół, stabilna pozycja oraz obecność w całej Polsce pozwalają na tworzenie optymalnych projektów logistycznych dla klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Na 2017 rok Waimea Holding S.A. ma bardzo konkretne plany w dotychczasowych lokalizacjach, rozpocznie także realizację nowych projektów logistycznych. W ciągu najbliższych trzech lat planuje wybudować i skomercjalizować ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy oraz Rzeszowie. W połowie roku 2017 planuje oddać do użytkowania Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka oraz pierwszy etap Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Zaplanowane są także kolejne inwestycje w województwie zachodniopomorskim. Na początku 2017 roku na działce o powierzchni 16,7 hektara rozpocznie się budowa Waimea Logistic Park Stargard, będzie to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 000 mkw. W jego skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. W chwili obecnej wynajęte zostało już ponad 10 000 mkw. W lipcu 2017 roku rozpocznie się budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Port Morski. Docelowo inwestycja w Porcie Morskim Szczecin będzie oferować 48 000 mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie.

Ważną zaletą lokalizacji inwestycji Waimea Holding S.A., co podkreślają współpracujący ze spółką najemcy oraz firmy doradcze, jest dostępność pracowników w regionach, gdzie realizowane są inwestycje. Rozwój rynku handlu i produkcji w kraju wpływa na rosnący z roku na rok popyt na powierzchnie magazynowo-produkcyjne. Dobra kondycja polskiego rynku magazynowego znajduje swoje odzwierciedlenie w bardzo wysokiej aktywności najemców. Na wysoką konkurencyjność polskiego rynku dodatkowo wpływają stale poprawiająca się infrastruktura drogowa oraz korzystne położenie kraju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie bez znaczenia jest dynamiczny rozwój e-handlu oraz tendencja skrócenia drogi dotarcia towaru do klienta.

Projekty realizowane w województwie zachodniopomorskim

 Microsoft Word - 2017.01.18 Waimea Holding S.A. MATERIAŁY PRASO

Centrum logistyczne North-West Logistic Park w Szczecinie oferujące powierzchnie magazynowe i produkcyjne z dostępem do wykwalifikowanych pracowników cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Hale wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniają najemcom możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej. Na 18 hektarowej działce inwestor stworzył nowoczesny kompleks logistyczny o powierzchni 77 tysięcy metrów kwadratowych, 7 nowoczesnych hal oraz prawdziwy park zieleni Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz zabudowa towarzysząca. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał. Położenie parku logistycznego w Szczecinie uczyniło z tej inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania i rozwoju firm szczególnie z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim. W North-West Logistic Park działalność prowadzą firmy specjalizujące się w produkcji komponentów dla elektrowni wiatrowych. Firma KK Wind Solutions, z siedzibą w Danii, posiada ponad 35 letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym i dostarcza systemy sterownicze dla łączenie 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma InCom to hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych. Wśród najemców znajdują się także takie firmy jak Rohlig Suus Logistics jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w naszym kraju, Greencarrier Freight Services Poland firma z branży logistycznej z kapitałem skandynawskim, Shadowline firma produkcyjna z kapitałem polskim oraz Ceva Logistics Poland, Kompania Piwowarska, IQ Metal Polska, Animex Foods, My Trendy Phone, Żabka Polska, Cubic, PartyDeco, Animex Foods, oraz HTM.

Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 000 mkw. wynajęte w 100 procentach, w październiku 2016 roku zostało zakupione przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe. Exeter Property Group od marca 2015 roku inwestuje również w Europie i Polska jest jednym z głównych rynków, na których Exeter jest zaangażowany. Szczecin od dłuższego już czasu znajdował się w sferze zainteresowań Exeter Property Group i North-West Logistic Park stał się doskonałym produktem inwestycyjnym. Exeter Property Group planuje zwiększenie zaangażowania w rejonie Szczecina. Sfinalizowanie transakcji z funduszem amerykańskim potwierdziło, że Waimea Holding S.A. realizuje obiekty na najwyższym światowym poziomie. Pozyskane środki z transakcji sprzedaży North-West Logistic Park zostaną wykorzystane na finansowanie nowych inwestycji oraz na optymalizację struktury finansowania bilansu Spółki. Dzięki szerokiej wiedzy na temat potrzeb klientów Waimea Holding S.A. tworzy projekty logistyczne, które wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i doskonale spełniają ich wymagania. Oprócz dobrych lokalizacji, oferuje elastyczne rozwiązania aranżacji powierzchni magazynowej i biurowej, co umożliwia jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców.

Waimea_Park_Morski_Szczecin_A4_v5W 2016 roku spółka Waimea Holding S.A. podpisała umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie. Projekt Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin będzie oferował 48 000 mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie. W jego skład wejdą obiekty zaprojektowane zgodnie z wymaganiami nowoczesnej gospodarki magazynowej i logistycznej. Kompleks będzie składał się z trzech hal przeznaczonych do szeroko pojętej aktywności gospodarczej, a ze względu na położenie związanej z obsługą portów morskich, składów, firm logistycznych i transportowych. Park będzie oferował powierzchnie z możliwością adaptacji na potrzeby magazynowania, lekkiej produkcji oraz powierzchnie biurowo-socjalne. Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin będzie stanowić doskonałe miejsce do prowadzenia działalności z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb poszczególnych najemców. Lokalizacja na zurbanizowanym terenie, w centrum stolicy Pomorza Zachodniego zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, odpowiedniej zarówno dla potrzeb zakładów produkcyjno-przetwórczych jak i centrów logistycznych. Otoczenie Parku stanowi Port Szczecin, który oferuje przeładunki drobnicowe, kontenerowe, obsługę ładunków roll-on roll-off oraz ładunków ponadgabarytowych i niebezpiecznych. Uzupełnieniem oferty jest Wolny Obszar Celny w którym można składować i przetwarzać towary spoza Unii Europejskiej bez ponoszenia cła i opłat importowych. Port Szczecin wraz z Portem w Świnoujściu zapewnia dostępność uniwersalnej gamy usług przeładunkowych i możliwości organizacji składowania i transportu.

Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin dysponuje dobrze rozbudowanym układem komunikacyjnym. Autostradą A6 połączony jest z europejskim systemem autostrad, a poprzez drogę krajową nr 3 (E-65) z południem Polski i krajami Europy Środkowej. Dostępność usług portowych oraz dogodne połączenia kolejowe poprzez magistralę odrzańską zapewniają nieograniczone możliwości transportu i ekspedycji na cały świat. Niezaprzeczalnym atutem położenia Parku jest możliwość wykorzystania żeglugi śródlądowej, uznanej przez Unię Europejską jako najbardziej przyjazną środowisku. Dostępność do systemu szlaków wodnych ma szczególne znaczenie dla obsługi rynku niemieckiego a także Europy Zachodniej. Transport barkowy dociera tam bowiem bezpośrednio do wielu znaczących centrów gospodarczych i regionów przemysłowych.

Projekt przygotowała pracownia architektoniczna City Architekci.

Specyfikacja techniczna hal:

– Nowoczesne magazyny klasy A

– Wysokość składowania: 10 m netto

– Nośność posadzki bezpyłowej: 5T/m2

– Siatka słupów 22,5 m x 12 m

– Doki wyposażone w rampy hydrauliczne

– Bramy wjazdowe z poziomu „0” (opcjonalnie)

– Ogrzewanie: ciepło-miejskie

– Zasilanie elektryczne o mocy dopasowanej do indywidualnych potrzeb Najemcy

– Powierzchnie biurowe klimatyzowane

– Systemy ochrony przeciwpożarowej

– Dostępność nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych

– Teren parku ogrodzony i chroniony 24h / 7 dni w tygodniu

– Parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych

– Parking dla TIR z dozorem 24 godzinnym

– Obszerne place manewrowe

– Dostępność bocznicy kolejowej (bezpośrednio przy granicy Parku od strony ul. Kujota).

Mapa lokalizacyjna WLP5 Stargard

Waimea Logistic Park Stargard to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 000 mkw. W jego skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. Oferowane moduły będą spełniały najwyższe standardy i będą przygotowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. Kompleks będzie realizowany w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na działce o powierzchni ok. 16,7 ha (teren byłego lotniska Kluczewo w Stargardzie).

Mapa z działka_WLP_StargardLokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S10 zapewni doskonałą komunikację z portem morskim w Szczecinie, a za pośrednictwem autostrady A6 z zachodnią granicą Polski, oraz z siecią dróg krajowych. Położenie inwestycji w odległości 30 km od aglomeracji szczecińskiej stworzy doskonałe warunki prowadzenia działalności biznesowej.

Specyfikacja techniczna hal:

 • Nowoczesne magazyny klasy A
 • Wysokość składowania: 10 m netto
 • Nośność posadzki bezpyłowej: 5 T/m²
 • Siatka słupów 22,5 m x 12 m
 • Doki wyposażone w rampy hydrauliczne
 • Bramy wjazdowe z poziomu „0” (opcjonalnie)
 • Ogrzewanie gazowe
 • Zasilanie elektryczne o mocy dopasowanej do indywidualnych potrzeb Najemcy,
 • Systemy ochrony przeciwpożarowej
 • Dostępność nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych
 • Teren parku ogrodzony i chroniony 24 h / 7dni
 • Parkingi i obszerne place manewrowe

 Wizualizacja_WLP Stargard 2

Projekt przygotowała pracownia architektoniczna City Architekci.

Waimea Holding S.A. – podsumowanie roku 2016

Rok 2016 był kolejnym rekordowym rokiem pod względem podaży nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej w Polsce. Wysoki popyt oraz niski poziom pustostanów spowodował, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe lokalizacje, czego przykładem jest Szczecin, Rzeszów oraz Bydgoszcz. W tych miastach z sukcesem Waimea Holding S.A. realizuje swoje inwestycje. To był bardzo dobry rok dla spółki Waimea Holding S.A., która wybudowała, otworzyła i wynajęła pierwszy etap Waimea Logistic Park Korczowa. Rozmowy prowadzone z kolejnymi najemcami potwierdzają duże zainteresowanie tą lokalizacją. Podkarpacka inwestycja, przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód, to najlepszy dowód, jak dynamicznie rozwija się polska branża logistyczna i jakie ma przed sobą wyjątkowo dobre perspektywy. W roku 2016 rozpoczęta została budowa inwestycji w Bydgoszczy oraz w Rzeszowie. W Bydgoszczy realizowana jest budowa parku logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz na 18 hektarowej działce. Będzie to centrum produkcyjno-magazynowe i logistyczne o powierzchni zabudowy ok. 90 000 m². W Rzeszowie budowany jest nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o łącznej powierzchni 6 800 mkw. Powstaje on na działce o powierzchni ok. 2 ha położonej na terenie przylegającym do Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie miejscem, które zapewni kompleksową i profesjonalną obsługę frachtu lotniczego w oparciu o najwyższe standardy. Ważnym etapem dla inwestycji w Rzeszowie było podpisanie listu intencyjnego z zarządem Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w sprawie obsługi handlingowej terminala cargo.

Największym sukcesem Waimea Holding S.A. w 2016 roku była inwestycja w Szczecinie. Na rok przed planowanym zakończeniem budowy North-West Logistic Park w Szczecinie, kompleks o powierzchni 77 tysięcy metrów kwadratowych, 7 nowoczesnych hal, wynajęty został w 100 procentach. Projekt ten okazał się także doskonałym produktem inwestycyjnym. Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 000 mkw., zostało zakupione w październiku 2016 roku przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe – Exeter Property Group.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Waimea Holding S.A.

Previous

Przeładunki w Portach Szczecin-Świnoujście w 2016 roku

Next

Crist S.A. zbuduje wielofunkcyjny prom dla Islandii

Zobacz również