Podczas gdy w Gdańsku i na Zatoce Gdańskiej trwają Mistrzostwa Europy klasy ORC – w Gdyni, jak co roku rozgościły się targi Wiatr i Woda 2017 na wodzie. 27 lipca br. o godz. 13.00 uroczystość otwarcia (podobnie jak w Gdańsku – przy pięknej deszczowej pogodzie i w namiocie broniącym przed intensywnym nasłonecznieniem…) prowadził prezes zarządu firmy będącej organizatorem targów – Murator EXPO Sp. z o.o. – Jacek Oryl. Po okolicznościowych przemówieniach, poprzez wybicie czterech serii szklanek, imprezę otworzył prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. Jak zawsze sporo atrakcji i ciekawych stoisk – lecz z przyczyny panującej wokół deszczowej aury – postanowiłem nieco poczekać ze zdjęciami – mówią, że na weekend ma się poprawić… :)

Prezes PZŻ Tomasz Chamera w akcji otwierającej

Pierwszą z atrakcji, chwilę po otwarciu tegorocznych targów, stała się zapowiedź prezentacji najnowszej produkcji Stoczni Jachtowej Delphia Yachts. Głos zabrała PR Manager tej stoczni Ewa Kot, informując wszem i wobec o powstaniu jachtu nazwanego BluEscape 1200 – pierwszego w ofercie firmy otwierającego linię jachtów spacerowych, dodam – przeznaczonych dla raczej zamożnych klientów, których w kraju z roku na rok przybywa. Na czerwony dywan zaproszeni zostali najważniejsi pracownicy firmy oraz bezpośredni twórcy Pani Manager w osobach jej rodziców – Państwa Elżbiety i Piotra Kot. 27 lat temu Piotr wraz z bratem Wojciechem wpadli na pomysł założenia stoczni, która dzisiaj jest w Polsce największą stocznią produkującą jachty żaglowe.

Ci z Państwa, którzy znają naszą firmę wiedzą, że od wielu lat tworzymy jachty z pasji i z pasją. W powstanie BluEscape 1200 zaangażował się sztab wspaniałych ludzi i specjalistów: konstruktorów, stolarzy, sprzedaży, marketingu, kierowników, kontroli jakości, dyrektorów i zespołu mariny Delphia oraz przedstawicieli na rynkach Europejskich – mówiła Ewa Kot. Chciałabym, żebyśmy nagrodzili ich brawami, ponieważ są autorami tego sukcesu. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Państwa na pokład BE 1200, macie Państwo cztery najbliższe dni, aby za jego sprawą przenieść się w prywatny, luksusowy świat.

Jacht można podziwiać w gdyńskiej marinie, a nawet przy odrobinie szczęścia odbyć na nim wodną przejażdżkę. Targi potrwają do niedzieli 30 lipca br.

Poniżej widok w dwóch wersjach – z trzema i bardziej luksusowej z dwoma kabinami.

Więcej o jachcie – poczytaj katalog

Cezary Spigarski

Zdjęcia i wizualizacje: Delphia Yachts i Cezary Spigarski

Previous

Dr Irena Eris ORC ME Gdańsk 2017 – pierwszy wyścig za nami

Next

Deszczowe mistrzostwa Europy w żeglarstwie morskim

Zobacz również