Stena Line to znany operator promów pasażerskich i towarowych, działający w krajach skandynawskich oraz Europie Zachodniej, który już od ponad dwudziestu lat związany jest z Portem Gdynia. Rokrocznie na trasę łączącą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji na pokładach trzech promów: Stena Vision i Stena Spirit oraz Stena Baltica wyrusza około pół miliona pasażerów.

Wczoraj – 30 maja br. – Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. gościł delegację Stena Line na czele z Danem Stenem Olssonem –synem założyciela Stena Line, prezesem Grupy Stena AB. Stena Line reprezentowali także: Carl-Johan Hagman – dyrektor do spraw żeglugi Stena AB i Stena Rederi AB oraz Niclas Mårtensson – dyrektor zarządzający Stena Line i Marica Derenstrand – dyrektor finansowy Stena Line.

Cieszymy się z faktu, iż wieloletnia obecność Stena Line w naszym porcie to przykład dobrej współpracy portu z operatorem promowym, która jest korzystna dla obu stron – podkreślił Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Port Gdynia stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju biznesu, dlatego też przymierzamy się do kolejnych inwestycji, które ułatwią pracę Stena Line w Porcie Gdynia. Podkreślę jeszcze, iż pozytywne efekty naszego współdziałania zapisują na swoich kontach zarówno porty w Gdyni i Karlskronie, jak i Stena Line oraz regiony po obu stronach Morza Bałtyckiego.

Tekst i zdjęcia: Dział Public Relations ZMPG-a S.A.

Previous

Oficjalny Chrzest P 310 ELEKTRA

Next

Andrzej Kopytko: „Kiedy to piszę mija właśnie druga doba rejsu”

Zobacz również