20 i 21 maja br. upłynęły pod znakiem wodnych atrakcji oferowanych przez rozwijający się od ub. roku program Wodna Fiesta. Celem tej imprezy, nabierającej coraz większego znaczenia, jest propagacja żeglarstwa, sportów wodnych, rekreacji i aktywnego wypoczynku nad wodą, której w okolicach Trójmiasta mamy pod dostatkiem w Zatoce Gdańskiej.

W ramach odbywających się w Górkach Zachodnich, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Chwaszczynie, w Chałupach i na Helu, a również w Tczewie imprez nad wodą można było wszystkiego dotknąć, a nawet spróbować swoich sił w kajaku, żaglówce, na desce surfingowej, kitesurfingu i wielu innych sprzętach wodnych. Wśród atrakcji tani dostęp do muzeów, zwiedzanie żaglowców.

W Gdyni miało to charakter festynu rodzinnego, pokazów ratownictwa wodnego w wykonaniu gdyńskiego WOPR-u, a także (osobno opisanego – kliknij) wydarzenia szczególnego – wypłynięcia czwartej wyprawy poszukiwawczej „SANTI Odnaleźć Orła” , do dyspozycji chętnych był również okręt podwodny ORP „Sęp” . Rozpoczęto festynem przy gdyńskiej marinie o godz. 10.00, prowadzeniem przez red. Aleksandra Goska spotkań przeznaczonych dla rodziców i ich pociech z konkursami i nagrodami. Festyn trwał do godz. 15.00 w dniu 20 maja br.

Atrakcją specjalną była prezentacja umiejętności i sprawności ratowników gdyńskiego WOPR-u, w okresie letnim na co dzień strzegących i przychodzących z pomocą wszystkim, których pokonała woda

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

O imprezie więcej poczytaj tu – kliknij

Previous

Inż. Lechosław Bar nowym przewodniczącym Rady gdyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich

Next

IX Konkurs Fotograficzny w Akademii Morskiej w Szczecinie

Zobacz również