S/y OPOLE i kpt. Andrzej Kopytko już walczą na trasie legendarnych regat OSTAR. Po trzyletnich przygotowaniach, kwalifikacjach i pokonaniu  niezliczonych przeszkód różnej natury nadeszła pora startu.

Z powodu gęstej mgły jaka spowiła rano zatokę Plymouth Sound start zaplanowany tradycyjnie na godzinę 12.00 czasu lokalnego został wstrzymany co wśród i tak już mocno zestresowanych skipperów wzbudziło dodatkowe emocje. Na szczęście ok. godziny 11.00 mgła podniosła się na tyle, że można było bezpiecznie wystartować oceanicznych śmiałków. Naszych żeglarzy w marinie QAB w Plymouth żegnali m.in. byli uczestnicy regat OSTAR: Jerzy Rakowicz i Krystian Szypka.

O godzinie 13.00 s/y OPOLE przecięło w pięknym stylu linię startu wraz z pozostałymi zawodnikami regat OSTAR i TWOSTAR 2017 w asyście sporej liczby jachtów towarzyszących, motorówek i statków z widzami. Warunki do startu były wyśmienite, co zapewniło wspaniałe wrażenia dla obserwujących. Znakomity start odnotowała też startująca w dwójkach (TWOSTAR) polsko-niemiecka załoga z Asią Pajkowską na s/y Rote66. Andrzej jest w znakomitym nastroju i zbliża się do obowiązkowego punktu nawigacyjnego, jakim jest latarnia Eddystone – stąd zawodnicy skierują dzioby swoich jachtów w stronę amerykańskiego wybrzeża, by po pokonaniu ponad 3000mil morskich spotkać się na mecie w Newport. 

Kapitan Andrzej Kopytko w dniu chrztu jachtu „Opole” i wyruszeniu do Plymouth w dniu 30 kwietnia 2017 roku

Krystian Szypka

Zdjęcia: materiały prasowe, Cezary Spigarski

Tracking – kliknij tu

Previous

Precyzyjnie ułożony plan Mateusza Kusznierewicza

Next

Oficjalny Chrzest P 310 ELEKTRA

Zobacz również