Żeglarze zagoszczą w Marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas regat już od 9 czerwca, zaś sama dwudniowa impreza odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017 roku. Zmagania regatowe będzie można śledzić z molo w Brzeźnie oraz z plaży.

Podczas zawodów planowane jest rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są zaliczane do Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz od roku 2015 do Pucharu Bałtyku Południowego. Jak co roku o profesjonalizm przebiegu zawodów zadba zespół sędziowski na czele z Tomaszem Sawukinasem – sędzią PZŻ klasy państwowej.

Każdego roku regaty mają mocną obsadę, z najlepszymi żeglarzami z Trójmiasta, Woj. Pomorskiego w stawce. Chętnie startują tutaj także reprezentanci Szwecji, Niemiec czy Rosji.

Podczas regat dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. Po zmaganiach na wodzie, w sobotę 10 czerwca 2017, już od godziny 18 rozpoczną się koncerty szantowe. Muzycy zagoszczą na scenie ustawionej w Marinie Gdańsk. Wystąpią zespoły: EKT Gdynia, Żeglarze Portowi oraz Old Marinners. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu

Współorganizator: Pomorski Związek Żeglarski

Partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich oraz Gdańska Federacja Żeglarska

Patronat medialny: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, sailbook.pl, Wiatr i Żagle

Previous

Relacja z Dnia Otwartego Stena Line 2017

Next

Ruszajcie na morze – za darmo!

Zobacz również