Mające już kilkunastoletnią tradycję Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego jest świętem żeglarzy i motorowodniaków. To również okazja dla mieszkańców Trójmiasta do bliższego poznania tematyki wypoczynku i sportu wodnego. Program imprezy zaplanowanej na 6 maja 2017 r. jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych.

Organizatorzy wydarzenia – Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z partnerami – poprzez widowiskową paradę jednostek na Motławie oraz inne atrakcje, chcą przybliżyć lokalnej społeczności atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami. Program  imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Na Targu Rybnym będzie można odwiedzić miasteczko żeglarskie ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie. Również w pobliżu Targu Rybnego warto będzie obejrzeć widowiskowe, symulowane akcje ratownictwa wodnego oraz efektowny pokaz flyboard. Tradycyjnie, najciekawszym punktem programu imprezy będzie widowiskowa parada jednostek na Motławie, zaplanowana na godzinę 14.30. Poprowadzi ją flagowa jednostka Miasta Gdańska, STS Generał Zaruski. Na zakończenie imprezy przewidziany jest koncert zespołów szantowych, który rozpocznie się o godzinie 16.20.

PROGRAM IMPREZY – 6 maja 2017 r.

13:00 – 14:00 Regaty optymistów

14:00 – 14:20 Pokaz ratownictwa wodnego – Kąpieliska Morskie Gdańsk

14:30 – 15:15 Parada jednostek na Motławie, recital orkiestry MOSG

15:30 – 15:45 Otwarcie oficjalne – hymn w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej

15:45 – 16:15 pokaz flyboard

16:20 – 17:45 koncert zespołu Spinaker oraz Rockaway

Poczęstunek dla załóg zapewnia firma SCANDINAVIA

Informacje: sportgdansk.pl/otwarcie-sezonu-zeglarskiego

Patronat: trojmiasto.pl, gdansk.pl, Radio Gdańsk

Wyścig o Puchar Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2017

Gdańska Federacja Żeglarska i Jachtklub Stoczni Gdańskiej zapraszają na tradycyjny wyścig na odcinku Górki Zachodnie – Nowy Port. Jest to impreza towarzysząca Gdańskiemu Otwarciu Sezonu Żeglarskiego. Zasady udziału załóg są proste: w sobotę 6 maja 2017 pomiędzy godz. 10.00 a 10.15 należy przekroczyć linię startu na Wiśle Śmiałej w okolicy przystani GOS w Górkach Zachodnich (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a następnie tak szybko, jak to możliwe przekroczyć linię mety pomiędzy pławami N10/N12 po wschodniej stronie toru wodnego w Nowym Porcie.

Puchar jest tylko jeden i zdobędzie go załoga najszybszego jachtu na tej trasie. Puchar zostanie wręczony na pokładzie zwycięskiego jachtu przy ceremonii Otwarcia Sezonu, czyli około godziny 15.00. Odrębny wyścig wyruszy z Gdyni, z metą i dekoracją zwycięzców w tym samym miejscu.

Kontakt:
Marek Lenard – Gdański Ośrodek Sportu

marek.lenard@sportgdansk.pl

tel.: kom. +48 517 806 529

Previous

VI Międzynarodowe Targi Europoltech

Next

Z Opola na "Opolu" Andrzej Kopytko na OSTAR 2017

Zobacz również